Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Vznik a historie
Statistiky
Přehledy
Hledat na fóru
Nápověda

Seznam příspěvků uživatele

V tabulce jsou všechny příspěvky uživatele Roman Richter (Nesika) řazené podle témat. Kliknutím na název téma se zobrazíte celou diskusi.

TémaZaloženoOdpověď
BOM v pouze v prvním levelu 12.2. 2015 Díky za podněty, snažili jsme se postupovat dle návodu, který zmiňoval pan Frýba, ale ve výsledku se nám podařilo vygenerovat tabulku, kde jsou pozice v rámci první úrovně, ale vůbec to nekoresponduje s vygenerovanými balony. V přehledu bill of material se pozice stále přiřazují pouze k partům nezávisle na úrovní zanoření…
 
Rozmer rozvinuteho plechu 29.8. 2014 díky moc nyní to šlape jak má :-)
Rozmer rozvinuteho plechu 29.8. 2014 Nevím jestli jsme se správně pochopili nebo jestli je v mém případě problém mezi židlí a klávesnicí, ale pokusím se popsat postup jak jsem vytvořil model viz. obr. a třeba se dobereme toho, co dělám špatně.
1- Partbody obsahuje wall.1
2- Přidám Flange.1
3- Příkaz unfold
4- Vytvořím si pomocnou rovinu Extract.1 (s propagací bodové závislostí) na rozvinutém tvaru
5- Příkaz Fold
6- Přidám Flange.2 (Tvar / rozměr plechu bude pokaždé jiný, ale já chci mít univerzální šablonu na plech)
7- Příkaz unfold

 Pomocná rovina zůstane v místě vytvoření po prvním příkazu Flange.1 (1591.01mm) Já, ale potřebuju délku rozvinu včetně druhého příkazu Flange -> délka 1882.21mm
Chápu proč je plocha Extract.1 v míste prvního ohybu Flange.1 ale to není řešeni které pořebuji. Já dopředu nevím kolik bude mít daná součást ohybu takže. A aby se mi délka přenášela do atributu musím příkaz Extrude dát až nakonec operací. Čemuž se chci vyhnout.
díky
Rozmer rozvinuteho plechu 27.8. 2014 To to řešení neí pro mě ideální. Potřebuji, aby parameter "délka skutečná zaokrouhlena" byl živý -> nechci se vázat na ručně vytvořenou plochu, ktera by se musela vždy vložit na konec stromu operací a při každé změně tvaru(přidání ohybu) ji zase aktualizovat ručně.

Jinak řečeno potřebuji , aby formula "distance", která mi dáva rozměr polotovaru pracovala s modelem ve stavu unfold.
 
Hodnota atributu řídí uzamčení jiného atributu 21.8. 2014 Díky za pomoc! Dle dodaného kódu podmínka funguje jak má :-)Problém s možností nezávisle odemknout atribut trvá, ale to není stěžejní. Hold to nebude 100% "blbuvzdorné" :-)

Možná ještě jeden dotaz. Při volbě rozměru, který zapříčiní změnu stavu lock/unlock vyběhne hláška viz. obr. lze toto hlášení něják odstranit, aby změna proběhla bez nutnosti potvrzení hlášky?
 
Vazby/pravidla mezi atributy 15.8. 2014 Díky s nově pořízenou licencí KWA která umožnůje práci s pravidly vše funguje jak má :-)
 
Katalog dílů s atributy 5.8. 2014 podle ukázky s design table jsem postupoval, a co se týká 3D geometrie, vše funguje jak má, ale pokud se chci vyhnout, abych měl v jednom sloupci všechny možné pevnostní třídy (5.6; 6.6; 8.8…) a v dalším sloupci povrchové všechny povrchové úpravy (A3L; L3N;…) -> vznikne mnoho kombinací a tabulka se stane značně nepřehledná. (Nevím jak jinak to řešit pomoci samotné design table)
Nevím zda je možné docílit abych během vybíraní v katalogu měl možnost volit/filtrovat ve více sloupcích najednou (rozuměj: vyberu si typ a délku šroubu tu si „zafixuju“ a poté k tomu dovyberu ve zbylých dvou sloupcích patřičné hodnoty) nebo Vygenerovat si 3D model s potřebnými rozměry a požadované hodnoty pro pevnost / povrchovou úpravu bych měl pod atributy nezávislými na design table -> problém je v tom že tyto hodnoty budu muset ručně dopisovat do názvu souboru protože přednastavený PartNumber z design table tuto informaci neponese 
 
sestava obrábění 22.10. 2014 Dobrý den,

odpověď v podobném znění jsem tak trochu očekával, ale s tím se nedá nic dělat :-( Hold každý software má své pro a proti. Každopádně díky za reakci.
sestava obrábění 21.10. 2014 Dobrý den,
chtěl bych se vrátit k tématu „obrábění v sestavách“ Zmiňujete dvě varianty jak k této problematice přistupovat. Vložit do sestavy part do kterého se nalinkuje ostatní PartBody z dílů vstupujících do sestavy. Tuto metodu sice u nás ve firmě používáme, ale jak již zde někdo vzpomenul jakožto předchozí uživatel Inventoru mi tento postup přijde přinejmenším uživatelsky nekomfortní.
Mohl bych, poprosit jestli by se někdo nemohl vyjádřit k druhé zmíněné variantě pomocí Assembly features?
Zkoušel jsem si na pracovní sestavě viz. obr. tuto funkci osvojit, ale nedaří se mi získat kontrolu nad zobrazením/hmotností obrábění v příslušné úrovni sestavy. Pokud v úrovni LEVEL_01 vytvořím ASSEMBLY HOLE.1 (žlutá) pouze na jedné straně, vytvoří se mi na partu 01 reference pod PartBody, která vystupuje, jak v LEVELU_02, tak i v LEVELU_01 na pravé straně desky. Obdobný problém je i s obráběním stěny v úrovni LEVEL_02. Vytvořím ASSEMBLY HOLE.1 + ASSEMBLY POCKET.2 (fialová). Na partu 01 se vytvoří reference přímo pod PartBody. Abych byl schopný získat korektní geometrii pro vytvoření výkresu základní desky, vytvořil jsem si assemblované body do partu 01, které po zakliknutí používám pro vygenerování pohledu. Hmotnost je převzata z celkového objemu -> pro samotný díl desky, tudíž CHYBNĚ!
Rozumím proč CATIA dává výsledky jaké dává, ale jedná se mi spíš o to, jestli nejsem schopný editovat příslušné operace tak, aby odpovídali mým požadavkům pro danou úroveň v sestavě.