Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozmer rozvinuteho plechu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozmer rozvinuteho plechu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Richter

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.8. 2014 | Zobrazeno: 10211x
Konfigurace CATIA: Catia V5 R20

Text dotazu:
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak je možné zjistit rozměr rozvinutého plechu v modulu SMD.
Pro zjišťování rozměru používám metodu viz článek parametry III http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=87
problém je v tom, že neumím parametr naučit aby přebíral rozměr z rozvinutého stavu.

viz. obr.

s tímto problémem jsme se setkal v Inventoru, kde řešení bylo následující http://www.autodeskclub.cz/clanek/5950-vlozeni-rozmeru-rozvinu-plechu-do-popisoveho-pole-v-inventoru-cast-1

lze něco obdobného tropit v Catii nebo jak by se dal tento problém řešit

děkuji

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4677] | Publikováno: 27.08. 2014 - 14:50
Dobrý den,

tohle jde celkem jednoduše. Na součásti vytvořené v SMD spustíte funkci fold/unfold a na rozvinutém tvaru vytvoříte Extract - plocha si pak drží velikost podle rozvinutého tvaru. Pak stačí na této ploše vytvořit extrémy v požadovaných směrech, na nich roviny a změřit jejich vzdálenost. V tu chvíli máte oba hlavní rozměry, které se dají nalinkovat do parametrů a pak je libovolně přenášet.
Roman Richter

Poslat zprávu | Profil
[#4679] | Publikováno: 27.08. 2014 - 15:29
To to řešení neí pro mě ideální. Potřebuji, aby parameter "délka skutečná zaokrouhlena" byl živý -> nechci se vázat na ručně vytvořenou plochu, ktera by se musela vždy vložit na konec stromu operací a při každé změně tvaru(přidání ohybu) ji zase aktualizovat ručně.

Jinak řečeno potřebuji , aby formula "distance", která mi dáva rozměr polotovaru pracovala s modelem ve stavu unfold.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4685] | Publikováno: 28.08. 2014 - 13:21
Ale takhle to bude živé. Když vytvoříte extract z plochy, která je někde na začátku, bude se měnit podle tvaru - stále rozvinutého. U Extractu bych pak pro jistotu zadal propagaci s bodovou návazností.

Plocha nemusí být na konci, ale v nějakém spec. setu, kde bude zároveň i další geometrie měření. Zkoušel jsem to a funguje to naprosto perfektně.
Roman Richter

Poslat zprávu | Profil
[#4688] | Publikováno: 29.08. 2014 - 09:46
Nevím jestli jsme se správně pochopili nebo jestli je v mém případě problém mezi židlí a klávesnicí, ale pokusím se popsat postup jak jsem vytvořil model viz. obr. a třeba se dobereme toho, co dělám špatně.
1- Partbody obsahuje wall.1
2- Přidám Flange.1
3- Příkaz unfold
4- Vytvořím si pomocnou rovinu Extract.1 (s propagací bodové závislostí) na rozvinutém tvaru
5- Příkaz Fold
6- Přidám Flange.2 (Tvar / rozměr plechu bude pokaždé jiný, ale já chci mít univerzální šablonu na plech)
7- Příkaz unfold

 Pomocná rovina zůstane v místě vytvoření po prvním příkazu Flange.1 (1591.01mm) Já, ale potřebuju délku rozvinu včetně druhého příkazu Flange -> délka 1882.21mm
Chápu proč je plocha Extract.1 v míste prvního ohybu Flange.1 ale to není řešeni které pořebuji. Já dopředu nevím kolik bude mít daná součást ohybu takže. A aby se mi délka přenášela do atributu musím příkaz Extrude dát až nakonec operací. Čemuž se chci vyhnout.
díky

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4689] | Publikováno: 29.08. 2014 - 12:47
Ano, teď už je mi to jasné. V tom případě použijte příkaz PasteSpecial s volbou As Result with Link flat mode. Vloží to kopii Body s linkem (vše tedy bude asociativní nezávisle na změnách) a zároveň to bude v rozvinutém tvaru. Kopii Body pak podstrčíte do měření - a je to. Viz. obrázek.

Body si můžete skrýt, aby se tam nepletlo.

Přiložené obrázky:

Roman Richter

Poslat zprávu | Profil
[#4691] | Publikováno: 29.08. 2014 - 14:31
díky moc nyní to šlape jak má :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.