Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Axis selection with API

Kompletní přehled příspěvků v tématu Axis selection with API řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
agaragar

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.10. 2013 | Zobrazeno: 9768x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

1. prečo nefunguje toto
Dim oSel as Selection
vypisuje error musím dať as Object alebo nič iba Dim.
A potom sa komplikovane píše kód lebo neukazuje metódy ani vlastnosti.

2. Ako v Drawing pomocou select označím interaktívne os Axis Line

Vďaka za rady

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4156] | Publikováno: 07.10. 2013 - 00:47
ad 1)
Tohle je známá chyba ve integrovaném VB. Zkuste opustit prehistorické prostředí VB6 a piště makra v .NET - tam je to v pořádku.

ad 2)
pomocí metody SelectElement2
oSel.SelectElement2(TypObjektů[Array], Výzva[String], Možnost požít stávající výběr[Boolean])

Do typu objektu si dejte typ Axis line (musí být podporované API, jinak to nevyberete).
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#4157] | Publikováno: 07.10. 2013 - 07:03
1 - vo VB 6.5 tu funguje takisto ako v net bez problémov.
Treba si updatnut Win, teraz uz neviem ktorý update to presne bol alebo len VB.

Ked sme uz pri tom v com je lepsi NET oproti VB ? Je to nieco ako krok zo Scriptov na VB?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4158] | Publikováno: 07.10. 2013 - 09:22
Zas takový rozdíl jako mezi klasickým skriptováním a VB to není. Je tam více ovládacích prvků, spousta věcí je snažších, minimálně intuitivnějších.

Pro mě je zásadní, že makro běží nezávisle na Catii jako samostatně spustitelná aplikace. To je dobré hlavně při odlaďování a zkoušení - když vytuhne makro, dá se ve správci programů ukončit jako jakýkoliv jiný proces a Catia to ustojí, v integrovaném VB se musela shodit i Catia...

Pak jsou tu další věci jako ochrana kódu, kde u .NET se dají použít free nástroje např. k vytvoření obfuskovaného kódu atd.
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#4159] | Publikováno: 07.10. 2013 - 09:55
Ďakujem za odpoveď. Každopádne stojí za to sa na to mrknúť, hlavne kvôli tomu vytuhnutiu. Určite je to lepšie ako zhodiť celú Catiu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4160] | Publikováno: 07.10. 2013 - 10:12
Tady první článek ze série o .NET. V plánu jsou samozřejmě další, jen ten čas chybí.
agaragar

Poslat zprávu | Profil
[#4161] | Publikováno: 07.10. 2013 - 14:48
Vďaka za odpoveď, ale nechcelo sa mi do toho prechodu, lebo som narazil na problém, že mi nepozná Enum, metódy atď,, a keď som chcel prepojenie na catiu, tak bolo na výber veľa referenčných súbor naimportovať, aby to fungoalo ako v internom vývojovom prostredí VBA.

Inak VB 6.5 mám a nefunguje mi to s tým selectom.

A ten input object by mohol mať aký tvar, aby mi selektol tú os v draving?

Vďaka
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4162] | Publikováno: 07.10. 2013 - 15:26
Nevím jaký je to typ, určitě je to popsané v dokumentaci. Dá se to zjistit, pokud použijete jako typ AnyObject a pak si necháte přes TypeName typ vypsat. Stačí takhle...
MsgBox(TypeName(oSel.Item(i).Value))
a tento typ pak použít. Pokud se objeví typ DrawingView nebo jiný nadřazený typ, pak to není podporované.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.