Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Status Bar/ Progress Bar

Kompletní přehled příspěvků v tématu Status Bar/ Progress Bar řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.9. 2013 | Zobrazeno: 11325x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý deň,
Je v nejakej dokumentácii popisané ako používať status bar v Catii?
Vo V5Automation.chm neviem nič nájsť. Samozrejme na nete je toho kopec, ale všetko viac menej do Excelu.
A všeobecne na fórach ENG aj DE toho veľmi málo. Takže zrejme predpokladám, že je to záležitosť VBA a potom už len nejakého prispôsobenia do CATIE. Tak ak viete o niečom čo by pomohlo pridajte aj link, poprípade kde niečo k tomu nájsť.
(zatiaľ som sa dostal iba k tomu, že mám UserForm so status barom , a viem ho zobraziť... ale chcelo by to nejaký konkretný príklad priamo z CATIE...a ten sa mi nedarí nájsť :D )

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4102] | Publikováno: 12.09. 2013 - 10:40
Dobrý den,

mícháte dvě věci dohromady. Status bar v Catii a status bar v nějaké uživatelské aplikaci.

V Catii je status bar dostupný jako vlastnost objektu Application (vrcholový objekt CATIA) a dá se číst a měnit, na obrázku popis v API.

Pokud máte nějakou svou aplikaci (VB6, .NET) tak si samozřejmě musíte tento objekt nejprve vytvořit ve formu a pak se k němu dá přistupovat, samozřejmě zase podle platformy. Může to být klidně jen třeba label, který pro tyto účely bohatě stačí.
V .NET stačí vložit do formu objekt Label a pak jen měnit jeho vlastnost Text a zajistit překreslení funkcí Update. VB6 je to snad úplně stejné.

Přiložené obrázky:

Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#4104] | Publikováno: 12.09. 2013 - 12:21
Makro je písane vo VBA. A objekt Progress Bar mam vytvorený ako som spomínal vyššie
Takže ako ste písal bude treba len zabezpečiť jeho update. Kedže mám značné medzery vo VB tak sa mi to tažko aplikuje do mojeho makra.
Napríklad pri načítavani zostavy (pri zapnutom CGR mode) sa objaví takýto Progress Bar, tak som myslel,že niečo podobne má už priamo Catia v sebe definované. Preto tá otázka.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4105] | Publikováno: 12.09. 2013 - 12:42
Ne, nic takového není. Ten průběh co vidíte jak píšete, je interní záležitost Catie - její form s progressbarem a nějakým popisem. A teď píšete o progressbar - předtím o status bar. Pro upřesnění pojmů:

Status bar - prostor, kde se zobrazuje textová informace o stavu aplikace
Progress bar - grafický prvek (pruh), který představuje průběh konkrétní operace (0 - 100%)

Můžete si ale samozřejmě vytvořit svůj vlastní. U integrovaného VB6 standardně není, musí se importovat (jestli lze), u .NET je to naprostá banalita - vložíte progressbar, nastavíte rozsah a pak jen měníte aktuální hodnotu.

Nějak takto:
PB.Minimum = 0

PB.Maximum = 100

PB.Value = 50 ' progresbar bude presne na polovine

Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#4108] | Publikováno: 12.09. 2013 - 13:10
Ďakujem za ujasnenie pojmov.
Jedná sa mi o Progress Bar v prostredi VBA 6.5, ktoré je integrované. Na obrázku vidno, že mám vytvorený UserForm aj s Progress Barom. Len problém mám s tým, že neviem ako s ním pracovať. Tak som hladal, či niekde nie je nejaký príklad alebo niečo podobné. S .NET to naozaj vyzerá ako banalita :).

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4109] | Publikováno: 12.09. 2013 - 15:29
Tady to bude když ne úplně stejné, tak minimálně na 99% podobné. Rozdíly mezi VB6.5 a VB.NET nejsou velké. Takže pokud máte progresbar nějak pojmenovaný, zkuste změnit ty samé vlastnosti co jsem popisoval v minulém příspěvku.

A progressbar nemusíte dávat do dalšího formu, klidně může být v rodičovském, zas tolik místa nezabírá, když se udělá kompaktní. Resp. podle mě je to jen takové divadlo pro uživatele, klidně stačí jen text pole s procenty dokončíení operace - funkci to splní stejnou.
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#4110] | Publikováno: 12.09. 2013 - 15:37
No je to podobné. Nakoniec som to rozbehal, tak isto sa mení len hodnota progresbaru a nastaví sa min a max hodnota.
Ďakujem za info, ktoré pomohli.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.