Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Přetypování parametru typu angle (použití ve vzorci)

Kompletní přehled příspěvků v tématu Přetypování parametru typu angle (použití ve vzorci) řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Martinek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.8. 2013 | Zobrazeno: 10001x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s parametrizací dílu. Potřebuji pro výpočet parametru typu lenit vložit do vzorce parametr typu angle, což sice jde, ale jeho číselná hodnota je při výpočtu jiná…
Lze nějakým způsobem parametr typu angle přetypovat, abych dostak jeho číselkou hodnotu. (např. mám úhel 55° a potřebuji aby se do vzorce použilo číslo 55 a ne 959,931 :-( ).
Děkuji za jakoukoliv radu.

Tomáš Martinek

Poslat zprávu | Profil
[#4064] | Publikováno: 28.08. 2013 - 10:39
Omlouvám se, ale nevšiml jsem si, že mi automatické opravy překopali typ parametru Lenght na "lenit" :-(
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4065] | Publikováno: 28.08. 2013 - 14:43
S typy parametrů je to trochu složité. Pokud nebudeme uvažovat základní typy Integer, String, Boolean, Double atd. má Catia pro délkové míry typ Length a pro úhly Angle. Length má jednotku mm (základní nastavení Catia pro délku je 1m, takže pokud nepoužijeme mm, vše se na mm převádí). Pro přepočet na bezrozměrné číslo stačí u délky napsat PARAMETR_LENGHT / 1mm a u úhlu pak PARAMETR_ANGLE / 1deg a obráceně.
Tomáš Martinek

Poslat zprávu | Profil
[#4068] | Publikováno: 29.08. 2013 - 09:55
Děkuji za radu, už to funguje jak má ;-) Ať žije parametrizace :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.