Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

výkres sestavy - skryté díly

Kompletní přehled příspěvků v tématu výkres sestavy - skryté díly řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Lukáš Novotný

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.6. 2013 | Zobrazeno: 9567x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den
učím se výkresy v catii V5R19 a R20 a řešímm tam skrytí určitých komponent. mám v sestavě dané pohyblivé dily 2x (krajní polohy) a chtěl bych mít ve výkrese jen jednu polohu. a aby se mi to nepromítalo i do dalšího vytvořeného pohledu v pravoúhlem promítaní. jde to nějak? díky za radu

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3976] | Publikováno: 29.06. 2013 - 11:50
Dobrý den,

to jde udělat několika způsoby:

1. při vytváření pohledu před výběrem promítací roviny nejprve vyberete s CTRL ty instance, které se mají zobrazovat v pohledu


2. na již vytvořeném pohledu pravé tlačítko - ...view - Modify links, pak se přepnete do 3D modelu, opět s CTRL vyberete instance a přepnete se zpátky do výkresu. Zde se vybrané instance zobrazí ve spodním seznamu a stačí je přidat do horního a potvrdit. Pak se jen update pohledu a je to.

V dalších pohledech to lze udělat stejně nebo použít funkci Apply links to v kontextovém menu pohledu.
Lukáš Novotný

Poslat zprávu | Profil
[#3996] | Publikováno: 10.07. 2013 - 12:18
díky za radu zatím jsem to obešel jinak ale tohle zkusím taky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3999] | Publikováno: 10.07. 2013 - 12:49
Na sestavě to jde ještě přes Overload properties, ale to je zdlouhavé a nedá se to pak snadno přenášet do dalších pohledů.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.