Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zrychleni práce v Catii

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zrychleni práce v Catii řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.5. 2013 | Zobrazeno: 10159x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím všechny,
mám na Vás prosbu, nyní doplňuji do odlehčení u autokoberce rádiusy. Při vybírání elemtů však tento úkon docela dlouho trvá. Máme zde cca ctvrt roku nový PC a myslím si že je celkem nadupany.
Po kliknutí na nějakou hranu se příkaz načíta cca 30s. Pokud je na koberci více jak 1000hran je to docela zdlouhavé. zdrojový soubor je mrtvý solid z Catie o velikosti cca 60MB.
Dá se nastavit v Catii výkon? např aby se mi snížilo vyhlazování ale zvýšil výkon?
Děkuji za odpověď
Přikládám obrázek s odlehčením.
PC: Lenovo ThinkStation S30, 16GB RAM, nVidia Quadro 2000 1GB, disk je SSD, procesor E5-1650 3,2GHz , Win7 profesional 64bit

Přiložené soubory:
radius.zip

Kac80

Poslat zprávu | Profil
[#3906] | Publikováno: 24.05. 2013 - 11:30
Zdravim,
zkuste tohle:
Tools -> Options -> Display -> Performance
a tady zmenit vykreslovani kruznic. Mame stejne stanice a ubranim se Catia zrychlila.
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#3907] | Publikováno: 24.05. 2013 - 11:31
Tools - Options - General - Display - Performance a pohrát si s nastavením. Pro vás bude klíčové 3D Accuracy. Obecně platí že nižší hodnota znamená vyšší přesnost ale výrazně delší časy pro updaty atd. Vyšší hodnoty dávají lepší výkon ale třeba z kružnic se stávají mnohoúhelníky. Je potřeba vyzkoušet a nastavit nějaký kompromis.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#3908] | Publikováno: 24.05. 2013 - 12:32
A ještě se tedy zeptám, jaký je rozdíl mezi hodnotou Proportional a Fixed? mají se nastavovat obě?
S tímto jsem už před časem hýbal a nic moc se nezlepšilo.
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#3917] | Publikováno: 27.05. 2013 - 06:48
proportional vyhoví pro většinu případů. Systém v tomto případě nastavuje kvalitu zobrazení detailů úměrně k velikosti celého dílu resp. sestavy. Fixed nastaví přesnost absolutně.
Asi jsem to nenapsal dost srozumitelně tak zkusím na příkladě: mám 5m nosník a v něm díru o průměru 1cm. Při nastavení Proportional je díra vyhodnocena vzhledem k délce nosníku jako nevýznamný detail a zobrazí se jako mnohoúhelník. Přestavením na Fixed systém vzájemné proporce ignoruje a nastavuje shodnou přesnost u detailu i celku. Samozřejmě při odpovídajícím snížení výkonu.

Je divné, že změnou nastavení žádné zlepšení nezaznamenáte. Možná je vaše konstrukce už hodně složitá, nebo bylo už na začátku nastavení optimální.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.