Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Není dostupné CATvba

Kompletní přehled příspěvků v tématu Není dostupné CATvba řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
kwapik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.5. 2013 | Zobrazeno: 10657x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, chtěl bych si vytvořit makro pro vkládání dílů z HASCO DAKO module, ale při nastavování makra potřebuji vybrat CATvba, ale nabízí se mi pouze CATScript a CATVBScript. V Options->General->Macros MS VBA vidím. Ale v Tools->Macro->Visual Basic editor není dostupný. Tak bych prosil o radu, jak přidat možnost výběru CATvba do Macros.

Děkuji za odpověď.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3881] | Publikováno: 09.05. 2013 - 21:28
Musíte si nejprve vytvořit novou knihovnu. Klikněte na Macro libraries, jako library type vyberte VBA projects a pak klikněte na create new library.
kwapik

Poslat zprávu | Profil
[#3882] | Publikováno: 10.05. 2013 - 09:24
No právě mi to nenabízí vybrat typ knihovny. Ani když dám Create new library ani když Add existing library.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3883] | Publikováno: 10.05. 2013 - 19:18
Ale v okně máte jako Library type nastaveno Directories - musí tam být VBA project. Nebo je to jen špatný obrázek?
kwapik

Poslat zprávu | Profil
[#3889] | Publikováno: 12.05. 2013 - 15:59
No mám tam na výběr pouze All libraries nebo Directories. VBA projekt není. U All libraries mám ty tři tlačítka v pravo deaktivované.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3890] | Publikováno: 12.05. 2013 - 18:52
V tom případě bude třeba doinstalovat VBA. V instalačních CD je soubor vba6.msi, který doinstaluje Visual Basic 6 do prostředí Catie.
kwapik

Poslat zprávu | Profil
[#3891] | Publikováno: 13.05. 2013 - 19:23
Doinstalováno a vše funguje. Děkuji


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.