Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

The CATScript scripting engine in not properly installed

Kompletní přehled příspěvků v tématu The CATScript scripting engine in not properly installed řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Šponer

Poslat zprávu | Profil
Datum: 6.5. 2013 | Zobrazeno: 10953x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
používám školní licenci Catia V5R21 na svém osobním notebooku. Učíme se základy maker a programování ve VB.
Pokud postupuji dle tohoto tutorialu:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/103641206/automatic_powercopy_instantiation.pdf
Na slidu 49 při změně parametru obdržím tuto chybovou hlášku
https://dl.dropboxusercontent.com/u/103641206/error.JPG

Jediné co jsem našel na internetu je toto:
http://www-01.ibm.com/support/docview.wss?uid=swg1HD70422

ačkoliv je to pro verzi R19, ale nepřišel jsem na to, jak můj problém vyřešit. Budu vděčný za jakoukoliv radu. Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3851] | Publikováno: 06.05. 2013 - 23:48
Dobrý den,

tuhle chybu jsem tuším už také někdy spatřil, ale myslím že nesouvisí s tím, co popisuje, tj. určitě to není chybnou instalací skriptování. Nepamatuju se kdy se to objevilo, možná že to bylo právě u KWA reakce.

Zkusil bych dvě věci.

  • 1. Vyzkoušet, zda kód v reakci funguje. Vytvořte singl makro s tímto kódem a zkuste ho. Když se bude chyba opakovat, je chyba v kódu
  • 2. Dejte do reakce jen jeden řádek kódu, např. MsgBox("Hello world")

Chyba může být i v samotném kódu (neměl jsem čas to celé studovat). API se čas od času mění, a to co fungovalo ve starších release, už nemusí fungovat v R21. Některé vlastnosti i metody se čas od času prostě zruší, jiné se přidají.

Zatím se mi stalo asi jen 2x, že makro kompilované pro R19 nefungovalo na R22, i tak bych to prověřil.
Jan Šponer

Poslat zprávu | Profil
[#3852] | Publikováno: 07.05. 2013 - 10:18
Samotnému mi je to záhadou, protože na školních počítačích se stejnou instalací Catia V5R21, tento kód funguje (takže předpokládám, že je napsán správně), kamarádovi na jeho notebooku ten samý soubor také funguje, jen mně ne. Takže jsem předpokládal, jestli chyba nemůže být někde ve Windows nastavení (čárky, tečky), pokud to vůbec má nějakou spojitost s Windows.

Pokus 2 vyzkouším ASAP a ozvu se.
Jan Šponer

Poslat zprávu | Profil
[#3855] | Publikováno: 07.05. 2013 - 17:21
Tak nefunguje ani jedno. Dále jsem zkoušel nahrát jednoduché makro pomoci Tools/Macro/Start Recording... a při jeho spuštění se objeví chybová hláška, kterou jsem nahrál do přílohy této zprávy.
Nevím jak zjistit, zda je chyba v Catii nebo ve Windows.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3856] | Publikováno: 07.05. 2013 - 22:00
Tak tohle opravdu vypadá chybu v instalaci VB v Catii. Standardně by se vše mělo nainstalovat nejednou, ale někdy se instaluje Caita zvlášť a prostředí VB zvlášť.

Jaká Win používáte? Wp, W7?

1 zkontrolovat podporu VB v Options
2. zkusil bych přeinstalovat Catii nebo doinstalovat prostředí VB, popř. novější verzi
3. pokud to běží na Win7, stáhnul bych řízení uživatelských účtů na minimum
Jan Šponer

Poslat zprávu | Profil
[#3866] | Publikováno: 08.05. 2013 - 04:22
Dobrý den,

Porovnal jsem záložku macros v Options s kolegou a jeví se to být totožné. Viz příloha.
Přeinstaloval jsem Catii, stále to samé.
Zkusil jsem nainstalovat VB pomocí souboru, který jsem nalezl v instalačním adresáři Catie:
C:\programy instalacky\CATIA Home Installation\64bit\V5R21_CATIA_P2.win_b64\CATIA_P2.win_b64\1\VBA\vba6.msi
stále nic.
Řízení uživatelských účtů jsem stáhl na minimum - bez kladného výsledku.
Zkusil jsem pro celý instalační adresář: C:\Program Files\Dassault Systemes nastavit v zabezpečení pro uživatele (mě) úplné řízení, a stále ta samá hláška.

Ano, používám Windows 7, 64bit.
Je zvláštní, že i google je na toto krátký. Nikde jsem nenašel, že by někdo řešil stejný problém.

Kdyby Vás ještě cokoliv napadlo, budu jedině rád.
Díky
Jan Šponer

Poslat zprávu | Profil
[#3868] | Publikováno: 08.05. 2013 - 04:26
A zde je výše zmiňovaná příloha

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3873] | Publikováno: 08.05. 2013 - 14:08
Tohle už je divné. Může to být i něco systémového, ale nechci vás hnát do zbytečné reinstalace celého systému.

Ještě bych vyzkoušel třeba tu R19, pokud by to nešlo ani potom, hledal bych chybu někde v systému. Už jsem se setkal s tím, že u jednoho zákazníka se nedařilo rozběhnout síťovou službu pro lic. server k aplikace Type3 (rozšíření CATIA). Na mém NTB a na dalším PC zákazníka to běželo bez problému, dokonce tři různé verze programu, u mě také, ale na jednom PC prostě nic. Ani 4 hodinový rozhovor s tech. podporou dodavatele SW nic nevyřešil, takže chyba byla někde v systému.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.