Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Dynamický řez v PartDesign u R19

Kompletní přehled příspěvků v tématu Dynamický řez v PartDesign u R19 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.4. 2013 | Zobrazeno: 10161x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den pane Cinert

Děkuji za pěkný článek. Bohužel nejsem schopen najít ten soubor *.env. A to jsem prohledal celý disk.Vím, že nastavení catie je někde v Dokuments and Settings pod uživatelem. Můžete mi popsat cestu, kde se onen soubor nalézá? Jinak Catii máme ještě pod XP.

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#3826] | Publikováno: 29.04. 2013 - 08:44
Pokud jste ho vy nebo správce systému nedal někam jinam, najdete ho ve složce C:\Documents and Settings\All Users\Data aplikací\DassaultSystemes\CATEnv
Cesta se může lišit podle jazykové mutace windows. A nezapomeňte zviditelnit skryté adresáře ;-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3827] | Publikováno: 29.04. 2013 - 10:57
Přesnou cestu uvidíte v zástupci pro spuštění Catie. V parametrech pro spuštění je proměnná -env = název souboru s prostředím a pak -direnv = cesta k tomuto souboru. Pak už opravdu stačí jen souboru najít v tomto umístění.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#3828] | Publikováno: 29.04. 2013 - 11:06
Děkuji. Zmatek jsem měl v tom, že onen soubor má příponu txt a ne env. Už mi to funguje. Jen je škoda, že to neumí rozlišit jednotlivé párty v multipártu, třeba barvou. Pěkné by bylo i šrafování.
Michal Jáger

Poslat zprávu | Profil
[#3829] | Publikováno: 30.04. 2013 - 07:44
Toto je perfektná vec. Hneď ráno, ako som si prečítal tento článok, sa mi to podarilo sprevádzkovať. Po spustení Catie ikona dynamického rezu bola pridaná automaticky na plochu.
Veľká vďaka.
Jiří Kotrč

Poslat zprávu | Profil
[#3923] | Publikováno: 29.05. 2013 - 13:46
Dobrý den,
Omlouvám se , nechytnul jsem začátek.O jaký dynamický řez se jedná, jaký článek ?
Díky
Jiří Kotrč

Poslat zprávu | Profil
[#3924] | Publikováno: 29.05. 2013 - 15:09
Omlouvám se,
vše beru zpět a Dynamic sectioning funguje dobře. Díky za info
Jiří Kotrč

Poslat zprávu | Profil
[#3929] | Publikováno: 02.06. 2013 - 11:17
Dobrý den,
nedá se to podobně rozchodit i v Assembley, Sheet metal, Generative shape design....?
Bylo by to velmi dobré
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3930] | Publikováno: 02.06. 2013 - 11:45
To přece není zapotřebí...

V assembly design je tato funkce dostupná a nabízí mnohem víc možností.

V ostatních modulech stačí jen přidat panel nástrojů s touto funkcí do pracovního prostředí (workbench).
Jiří Kotrč

Poslat zprávu | Profil
[#3931] | Publikováno: 03.06. 2013 - 06:39
Aha, u workbench Assambly Design pravděpodobně myslíte toolbar Space Analysis s nástrojem Sectioning. U workbench Generative Shape Design ho mám ale u Generative Sheetmetal Design se mi neobjevuje (aspoň přes roletu View - Toolbars ho nevidím).
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3932] | Publikováno: 03.06. 2013 - 09:58
Samozřejmě že ho nevidíte. Každý workbench má nějaké výchozí nastavení toolbarů s funkcemi, které se ale dá upravit. K tomu slouží funkce Customize (menu Tools) - zde si můžete vytvořit svůj vlastní workbench nebo upravit stávající přidáváním Toolbarů, funkcí atd.

Zde si můžete přečíst, jak vytvořit toolbar a přidat funkci.
Jiří Kotrč

Poslat zprávu | Profil
[#3934] | Publikováno: 03.06. 2013 - 18:10
Díky, mám to u workbench Generative Sheetmetal. Pouze pro zajímavost proč při Assambly Design nelze najít při New toolbar workbench Part Design abych z něho mohl získat její toolbar?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3935] | Publikováno: 03.06. 2013 - 19:13
Part design nemá svůj Toolbar - má nějak nastavenou konfiguraci složenou z určitých toolbarů. Poku chcete vytvořit nový toolbar, můžete do něj přidávat jednotlivé jen funkce. Některé jsou ale předem zakázané - pokud máte aktivní part, není přece možné spouštět funkce, které předpokládají aktivní sestavu a naopak. Catia to má ošetřené.

Takže do nového toolbaru můžete přidávat jen ty funkce, které jsou pro daný typ dokumentu použitelné, tj. např. pro CATPart je to vše z PartDesign, Genertive Shape Design atd, ale už ne z Assembly design.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.