Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Excel 2010

Kompletní přehled příspěvků v tématu Excel 2010 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
agaragar

Poslat zprávu | Profil
Datum: 22.2. 2013 | Zobrazeno: 9734x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

mohli by ste mi prosím napísať kód ktorým dokážem konektovať excel 2010 a vyššie, v nižších verziách mi to šlo cez getobject alebo createobject, neviem prečo mi toto konektovanie prestalo fungovať. Poradte mi prosím.

Ďakujem

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3690] | Publikováno: 22.02. 2013 - 18:49
V čem to píšete? Já u Visual Studia nemám s Excelem 2010 nejmenší problém. Podle mě bude problém u VBA integrovaného v Catii, které už si nedokáže poradit s novými Office. I tak by ale mělo stačit přidat si příslušnou knihovnu v referencích.

Dřív jsem jel na .NET s knihovnami vytvořenými z Office 2003 a poradily si i s vyšším excelem, teď jedu na 2010 a opět není problém ani s nižší verzí. Pravda, bylo nutné někde lehce poměnit kód, ale konkrétně konektování zůstalo úplně stejné.
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3691] | Publikováno: 22.02. 2013 - 18:59
Z Office 2003 na 2007 jsem neměl žádný problém. Snad jen úprava dialogů na delší přípony *.xlsx, xlsm, apod... O Office 2010 si mohu zatím nechat pouze zdát. Fungoval klasický GetObject. Jen napojit nové reference.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3694] | Publikováno: 22.02. 2013 - 19:32
Na jasně, to mi jednou dalo zabrat, než jsem si vzpomněl, že od 2007 je to xlsx a divil se, že ty soubory nemůžu najít. :-)

Ale GetObject funguje naprosto stejně. NETko si vytvoři knihovnu Interop.Microsoft.Office.Excel.dll, která jede i pro starší verze. U integrovaného VB6 jsem to nikdy nezkoušel.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#3695] | Publikováno: 24.02. 2013 - 11:20
Bych nerad kecal, ted nemohu vyzkoušet, nemam O2010 ale jen O2007. Ale mam dojem, že pokud byla zaškrtnutá správna reference MS Excel2010 tak to šlape. Nutné je mít na stroji kde se programuje nainstalovené office 2010 (alespon Excel), pak to jede i na starších verzích office (trochu záhada, ale jede).
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3696] | Publikováno: 24.02. 2013 - 13:26
Myslím že nekecáte, opravdu i ty nové office umí pracovat se starýma. Ale jak říkáte, musí být nainstalované 2010.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.