Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Export dat z Excelu do vykresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Export dat z Excelu do vykresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jaroslav Pitoňák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.2. 2013 | Zobrazeno: 11108x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj, mam jednoduchu otazku:

Je mozne exportovat tabulku z Excelu do vykresu v Catii? Bez akehokolvek predosleho prepojenia Excelovskeho dokumentu a vykresu. Proste mam prazdny vykres a tabulku v Exceli a potrebujem data z nej dostat do tabulky vo vykrese v Catii.

Dik za odpoved

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3679] | Publikováno: 20.02. 2013 - 10:28
Uložit tabulku jako *.csv a tu potom příkazem "Table From CSV" vložit do výkresu. Tool bar: Annotations.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3680] | Publikováno: 20.02. 2013 - 10:47
Přesně tak, jen je pak třeba upravit formátování a export není asociativní, takže je třeba formátovat při každém importu.
Jaroslav Pitoňák

Poslat zprávu | Profil
[#3681] | Publikováno: 20.02. 2013 - 11:10
Dik za odpoved, je to presne to co som hladal, funguje to presne tak ako potrebujem.
Dalibor Cee

Poslat zprávu | Profil
[#3682] | Publikováno: 20.02. 2013 - 13:26
Nevím jestli pro import přes "csv" máte nějaké důvody, ale mě pro potřeby importu
tabulky z excelu do výkresu spolehlivě funguje standardní clipboard (Ctrl-C),
vybrat potřebnou oblast z tabulky a vložit do výkresu :

Edit-> Paste Special -> Embed Source ("xls" zůstane zabaleno pod CATDrawing) nebo
Link Source (asociativně propojeno s "xls" originálem)

Samozřejmě výsledná tabulka není nativní "Table" z prostředí CATIA, ale je
asociativní se zdrojem a to včetně formátování.

D.C.
Miloš Vrba

Poslat zprávu | Profil
[#4594] | Publikováno: 01.06. 2014 - 08:38
Ahoj,
otevřu starší téma. Když importuju tabulku pomocí Table From CSV, nevytvoří mi to sloupečky jako v Excelu, ale jen textovou řadu oddělenou středníky. Jde to udělat, aby byla vložená tabulka shodná s excelem..?

Předem díky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4595] | Publikováno: 02.06. 2014 - 00:13
Chyba bude v oddělovači - nevím teď přesně co Catie chce, zkuste místo středníků čárky. Určitě to jde vložit tak jak je to v excelu, jen se nepřenesou šířky sloupců a formátování (to v csv nijak není definováno).
Václav Veselý

Poslat zprávu | Profil
[#4763] | Publikováno: 02.10. 2014 - 10:49
Dobry den,můžete upřesnit kde v Catii nastavim oddelovac? Nikde jsem takovou moznost nenasel. Diky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4764] | Publikováno: 02.10. 2014 - 11:01
To není nastavení v Catii ale volba v Excelu. CSV se ukládá se oddělovačem ";", ale jsou tam i jiné možné fotmáty (MS DOS CSV, MacintoshCSV).

Jinak oddělovače a jiné specifické znaky se nastavují v operačním systému - ve Win7 je to Oblast a jazyk.

Václav Veselý

Poslat zprávu | Profil
[#4765] | Publikováno: 02.10. 2014 - 11:10
Aha no tak to jsem zkoušel měnit, ale v Catii pořád vidím stredniky a tabulka nema oddělené sloupce. Dřív to fungovalo normálně a najednou mi to nejde
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4766] | Publikováno: 02.10. 2014 - 11:45
A díval jsem se do souboru CSV - co je skutečně uvnitř. Zkuste si v nějakém textové editoru vytvořit jednoduchý CSV soubor (klidně použijte následující obsah). Pokud se to i pak bude importovat špatně, bude chyba někde to na straně Catie.

Jakou používáte verzi Catie? A změnilo se něco od té doby co to naposledy fungovalo správně?

CSV
a;1;4;7

b;2;5;8
c;3;6;9
Václav Veselý

Poslat zprávu | Profil
[#4767] | Publikováno: 02.10. 2014 - 12:49
Nefunguje. Používám V5R19. Změnilo se jen to že pracuji pod jiným uživatelským účtem. Ale dřív to šlo normálně pod všemi účty
Václav Veselý

Poslat zprávu | Profil
[#4768] | Publikováno: 02.10. 2014 - 12:51
Funguje když dám místo stredniku čárky
Václav Veselý

Poslat zprávu | Profil
[#4769] | Publikováno: 02.10. 2014 - 12:52
Ale ve všech souborech které jsem dřív používal jsou středníky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4770] | Publikováno: 02.10. 2014 - 13:02
Já zkoušel také obojí. Středníky OK, čárky jako u vás středníky.

Podobné téma se řešilo s oddělovačem desetinného místa (tečka vs čárka). Zkuste hledat v diskusích, popisovaly se tam možná řešení. Vždy to ale bylo v souvislosti s nastavením systému.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#5992] | Publikováno: 11.11. 2016 - 09:27
Dobrý den,
Řeším podobný problém, s jedním zásadním problémem - tabulka je velká. Při převodu do CCV mi Catie píše, že soubor je moc velký.
Při použití <CTRL>+<C> a paste special mi vloží jen část tabulky.
Samozřejmě mohl bych tu tabulku vložit po částech a ve výkresu ji "napasovat" ale nešlo by to nějak čistěji?
BTW CSV mi zruší formátování, není-liž pravda? Je tam hodně sloučených buňek a rozdílné formáty.
Předem děkuji za rady, tipy, nápady!
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#5994] | Publikováno: 11.11. 2016 - 12:45
Uživatel odpovídá na příspěvek #5992:
Obávám se, že velký soubor, hodně sloučených buněk a rozdílné formáty bude "vražedná" kombinace.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5995] | Publikováno: 11.11. 2016 - 14:49
Dobrý den,

sloučené buňky a formáty můžete zapomenout. CSV nepodporuje ani jedno.

Velikost souboru je druhá věc - může souviset s maximálním počtem buněk v tabulce. Zkuste schválně jen vložit prázdnou tabulku se stejným rozměrem, jestli se to podaří. Pokud ne, je to jasné.

A dotřetice - jakákoliv editace takhle velké tabulky bude nesmírně pomalá, písmenko se vám napíše 10 se*** po stisknutí klávesy.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.