Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jméno Partu z výkresu sestavy.

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jméno Partu z výkresu sestavy. řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Drbohlav

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.2. 2013 | Zobrazeno: 9962x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ve výkrese sestavy je možné identifikovat příslušnost vykresleného 2D elementu k partu v sestavě tím, že aktivuji kotování a jen najedu kurzorem na požadovaný element na výkrese. Vedle kurzoru se vzápětí objeví Part „Number + Nomencleture“. Je možné tyto informace získat přes VBA např. pomocí Selection?
Díky za nápovědu.
Tomáš

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3644] | Publikováno: 03.02. 2013 - 14:22
O tohle už jsem se několikrát pokoušel, vždycky jsem skončil prohledáváním googlu a nepřišel na nic uspokojivého.

Vykreslená geometrie má vždy název GeneretadItem a nevím jak ji pomocí selekce vybrat. Poku použiju jako typ elementu AnyObject, dá se vybrat, ale ve výběru je pak celý pohled.

Když se použije search a hledá se typ CATEarlyGenItem, vyberou se sice už jenom generované elementy a dí se přes parent.document.referencedocument najít rodič. Nicméně v sestavě to funguje jenom u pohledu, který je selektivně vytvořený z Partu - jakmile je tam linků víc, už z toho padají ***osti.

V každém případě by vylo třeba vybrat přímo generovaný element a nějak z něj tu informaci vytáhnout. Tohle umí Text template - v něm ta informace zůstane, ale pokud nepůjde vybrat jeden samotný element, nevidím řešení.
Tomáš Drbohlav

Poslat zprávu | Profil
[#3647] | Publikováno: 05.02. 2013 - 13:52
Díky za odpověď. Kdyby jsem něco vykoumal, tak dám vědět.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.