Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Automatická změna rádiusu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Automatická změna rádiusu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 21.1. 2013 | Zobrazeno: 9718x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den

Mám vymodelovaný díl s drážkou, kde na dně drážky je rádius. Tento díl vícekrát vkládám do sestavy, vždy jako jiný part. Měním šířku drážky a potřeboval bych automaticky měnit i rádius, v závislosti na šířce drážky, ale jen dva stavy. Pod šířku drážky 16mm potřebuji R3,5 a nad nebo rovná se potřebuji rádius R5,5. Můžete mi pomoci, co napsat do editoru vzorce u toho rádiusu?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3609] | Publikováno: 21.01. 2013 - 09:07
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#3613] | Publikováno: 21.01. 2013 - 12:51
Takže bez definování dvou proměnných to nejde? Zkoušel jsem napsat do toho rádiusu "if (`KLOTZ\Náčrt.1\Odstup.57\Offset`<=8mm) 3mm Else 5.5mm" což nefunguje.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3615] | Publikováno: 21.01. 2013 - 14:55
Podívejte se do toho příkladu pořádně. Tohle nemůžete psát přímo do formule, ale musíte si pro to nejprve vytvořit Law (závislost). Tam pak nadefinovat dvě vnitřní proměnné, jinak to nebude fungovat. Tímto Law se pak pomocí funkce Evaluate ve formula řídí váš rádius.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.