Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Kontrola správnosti Core and Cavity dutin

Kompletní přehled příspěvků v tématu Kontrola správnosti Core and Cavity dutin řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Luboš Rokyta

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.12. 2012 | Zobrazeno: 9963x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj
Potřeboval bych se zeptat na jeden problém. V modulu Core and Cavity mám vytvořeny tvarové plochy tvárníku a tvárnice. Ty jsou následně odečteny od desek formy a tím jsem dostal tvarové dutiny vstřikovací formy. Jde nějakým způsobem provést jakoby kontrolu, zda by materiál při potenciálním vstřikování opravdu vytvořil takový díl, který očekávám (pro který je forma vytvářena)? Zkoušel jsem jsem použít Booleanské operace, ale systém vykazoval chybu a operaci neprovedl při žádné z dostupných možností. V příloze jsem vložil sestavu k prohlédnutí. Je zde v "show" stavu pouze Vložka Cavity a Vložka Core a přes ně kostka, kterou jsem zkoušel odečíst. Pokud by měl někdo dobrou radu, případně jiné řešení, než jsem zkoušel, byl bych vám vděčný.
díky

Luboš

Přiložené soubory:
test.zip

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3521] | Publikováno: 07.12. 2012 - 12:46
Asi bych zkusil Generate CATPart from CTAProduct a potom bych odečítal v Part designu.
Zkusil jsem a šlo to - přiloženo.

Přiložené soubory:
breta_pokus.zip

Luboš Rokyta

Poslat zprávu | Profil
[#3525] | Publikováno: 07.12. 2012 - 14:28
Díky za pomoc. Můžu se ještě zeptat jakým způsobem vytvořím CATPart z Productu?

díky
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3531] | Publikováno: 10.12. 2012 - 22:28
V sestavách: Menu: Tools ->Generate CATPart from CATProduct... následně vybrat z jaké sestavy, popř. podsestavy
Luboš Rokyta

Poslat zprávu | Profil
[#3534] | Publikováno: 11.12. 2012 - 10:23
Nevím, jak jsem si mohl toho příkazu nevšimnout. Díky. Vše funguje.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.