Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Červené kóty po aktualizaci pohledu - DRAFTING

Kompletní přehled příspěvků v tématu Červené kóty po aktualizaci pohledu - DRAFTING řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ondra B.

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.12. 2012 | Zobrazeno: 10232x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

řeším nyní problém ohledně kót. Na výkresu mám zakótovanou součást (zamčenou). Po odemčení a následné aktualizaci mi změněné (bohužel i ty které se vůbec neměnily) kóty zčervenají, to vede k nutnosti je překótovat. Je nějaký způsob jak nastavit, aby se kóty automaticky změnily, aniž by bylo potřeba je následně překótovávat(aniž by zčervenaly)?

Pro názornost přikládám obrázek.

Děkuji za odpověď
Ondra

Přiložené obrázky:

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3520] | Publikováno: 07.12. 2012 - 12:35
Kóty ztratily asociativitu. Nejsou již přichycené k dílu. Díl se asi změnil natolik, že se negenerují stejné entity, ke kterým byli kóty přiřazeny. Už bude nutno znovu nalinkovat kóty.
Ondra B.

Poslat zprávu | Profil
[#3522] | Publikováno: 07.12. 2012 - 12:53
Spíše mi jde o to, aby byly kóty izolovány od 3D pohledu. Tzn. že i když se změní rozměr po updatu, kóta se nezmění (nezmění se její velikost ani barva).

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3523] | Publikováno: 07.12. 2012 - 13:35
V tom případě vyberte geometrii (křivku), kterou chcete okótovat, a použijte příkaz duplicate geometry (v kontextovém menu). Tím vytvoříte kopii křivky, kterou pak zakótujete. Křivka bude naprosto izolovaná, tj. nebude se měnit při změně modelu, čímž ale ztrácíte asociativitu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.