Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Přepínání grafické karty

Kompletní přehled příspěvků v tématu Přepínání grafické karty řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
VitSla

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.12. 2012 | Zobrazeno: 10582x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravim,

hledám někoho, kdo má zkušenosti s přepínatelnou grafickou kartou na notebooku.

Catie mi zřejmě běží na interní grafickou kartu a práce ve složitějším Assembly designu je téměř nemožná. Přepínat kartu umím, ale je potřeba vědět, jaký soubor přesně zapíná catii. Všechny ostatní aplikace mi běží bez problémů, jenom Catie nespolupracuje.
Měl by pro mě někdo nějakou radu?
Díky za každou připomínku :)

P.S.: Notebook HP ProBook 4730s a CatieV5R20

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3510] | Publikováno: 03.12. 2012 - 21:08
Catia běží jako proces cnext.exe, tak to můžete zkusit. Každopádně ale nečekejte zázraky, podle toho, co jsem si o tom ntb přečetl, to je spíš low end kancelářská záležitost, takže na práci s velkými sestavami si nechte zajít chuť.

Cituji:
Vedle integrovaného Intel HD3000 v procesoru, které se stará o vlastní zobrazení, je přítomen také dedikovaný AMD Radeon HD 7470M s vlastní pamětí 1 GB (64bit GDDR5). Podle názvu byste možná očekávali nějakou horkou novinku, ale nenechte se zmýlit. Jde o přejmenovaný předchozí čip řady HD 6470M/6490M (160 shaderů), který se montoval do minulých konfigurací tohoto notebooku. Jde opět o nejnižší třídu mezi dedikovanými grafickými čipy a je úplně jedno, jestli vezmete tuto „novou“ variantu, nebo zvolíte konfiguraci, kde má grafika staré značení.

Zdroj: http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2012/hp-probook-4730s
VitSla

Poslat zprávu | Profil
[#3511] | Publikováno: 04.12. 2012 - 09:35
Děkuji za Váš čas a odpověď,

vím, že notebook není nikterak výkonný, ale čekal jsem, že práci na studentských projektech zvládne :). Spolužáci mají mnohem starší a méně výkonné stroje, ale stejné sestavy jim běhají plynule. Zároveň i podle sledování teplot lze zjistit, že se mi pořád externí karta nezapíná. Ale to už bude asi problém samotného přepínače karet.

Ještě jednou díky, mějte se :)
Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#3526] | Publikováno: 08.12. 2012 - 13:34
Neviem pokial si nieste isty, ze Vam pri praci v catii zapina alebo nezapina dedikovanu grafiku, stiahnite si sw GPU-Z, pustite Catiu , spravte zopar pohybov v 3D a uvidite ci nepracuje alebo pracuje a na kolko percent.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.