Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

DMU kinematics - naklápění

Kompletní přehled příspěvků v tématu DMU kinematics - naklápění řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 11.11. 2012 | Zobrazeno: 10372x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
moc bych si vážil vaší pomoci. Potřebuji provést simulaci v catii a nevím si rady, zkoušel jsem to i dle návodu zde, ale bezúspěšně. Model zasílám v příloze, jedná se o naklápěcí mechanismus v pendolinu, měl sem to zavazbené, ale vazbím to znova. Tak kdyby jste to otevřeli, tak bych potřeboval, aby píst co mi drží kolébku a příčník, tak mi to prostě naklápěl...jde mi zatím prosím o princip jak se to dělá. Byl bych vám moc vděčný za pomoc...

Přiložené soubory:
3d_model.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3465] | Publikováno: 18.11. 2012 - 18:29
Koukal jsem na tu sestavu a zkusil to dát dohromady. Bylo tam spousta dílů úplně mimo, ty jsem ignoroval a spojil jenom příčník s kolébkou a píst. Zvolil jsem možnost řídit zdvih pístu a tím naklápět kolékbu. Píst je jako podsestava a má řízenou vazbu offset - ta je navíc navázaná na parametr Zdvih, který je v hlavní sestavě.

Další možnost by byla vytvořit offset vazbu mezi osami čepů (nebo silentbloků) v hlavní sestavě, a řídit zdvih takto. Potom by ale sestava pístu musela být nastavena jak Flexible (pravé tlačítko a v menu vybrat Flexible/Rigid subassembly, ikona sestavy ve stromu pak bude fialová), jinak by se chovala jako tuhá (tak se podsestavy chovají standardně) a při změně hodnoty vazby offset a updatu by vznikala chyba.

PS: Vypněte si Hybrid Design a naučtě se wireframe elementy dávat se geo setů, takhle je to strašný binec v modelu ...

Přiložené soubory:
naklapeni_oprava.zip

Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3483] | Publikováno: 25.11. 2012 - 16:41
Děkuji, nakonec jsem to zvládl v DMU Kinematics, ale zeptal bych se jak vypnu Hybrid Design?
Ale nyní bych se rád zeptal, jestli nevíte jak vzít hodnoty bodů? Tedy jejich souřadnic X, Y. Jde o to, že potřebuji sledovat průběh pohybu těžiště v závislosti na osách a v DMU kinemtics jsem zatím dokázal udělat graf jen na vazby co jsem tam definoval..
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3484] | Publikováno: 25.11. 2012 - 17:21
Hybrid design se vypne v Tools - Options - Mechanical design - Part infrastructure.

Souřadnice bodu jdou změřit pomocí nástroje measure. Vytvořte si bod kde potřebujete a pak už jenom měřte jeho souřadnice.
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3485] | Publikováno: 25.11. 2012 - 20:22
Jenže já těch bodů mám více a takto je to docela pomalé...na internetu jsem našel, že se to dělá pomocí maker, které jsem už bohužel nenašel ke stažení

A hledal jsem to vypnutí Hybridu a v Tools/Options/Mechanical Design jsem Part infrastructure nenašel....mám Catii V5R19, jestli to nebude tím
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3486] | Publikováno: 25.11. 2012 - 20:53
Mám to je to totiž v Options/Infrastucture/Part Infrastucture/Part document...

ale nyní mne napadá, jestli jsme to i nedával u každého, to bych měl asi udělat u každého zvlášť, že? :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3487] | Publikováno: 25.11. 2012 - 23:34
Ne, to se vypíná globálně. Ale Body, která byla vytvořena se zapnutým HD, už si to informaci nesou.
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3488] | Publikováno: 26.11. 2012 - 13:26
Ok, děkuji, snad to tolik nevadí :-)
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3519] | Publikováno: 07.12. 2012 - 12:26
Jestli bych vás mohl ještě poprosit? V přiloženém souboru mám opět naklápěcí systém v dalším vývoji a nyní bych potřeboval jak jsou ty dvě čáry, které procházejí osami děr kloubů, jenž naklápí příčník kolébky a potřebuji vytvořit bod v jejich průsečíku těchto čar. Jelikož je to kinematický model, jenž se hýbe, tak nevím jak tam vytvořit ten bod a z něj pak sledovat jeho průběh při naklápění ....snad jsem to napsal srozumitelně :-)))

Přiložené soubory:
3d_model.zip

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3524] | Publikováno: 07.12. 2012 - 13:35
Kinematiku nepoužívám, ale nejednodušší by viděl: dát tam další CATPart, který má s těmi příčkami vazbu bod na přímce "Point Curve Joint".
Martin Mohelník

Poslat zprávu | Profil
[#3527] | Publikováno: 09.12. 2012 - 12:52
Tak jsem to zkoušel a bohužel to nejde...píše to, že to chce vybrat bo na křivce, tedy asi na té ose, ale tam zase nejde vybrat bod, páč je tam pevně daná osa...tak nevím :_((((


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.