Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

FTA - Functional Drafting and Annotation - Značení Svařenců

Kompletní přehled příspěvků v tématu FTA - Functional Drafting and Annotation - Značení Svařenců řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.9. 2012 | Zobrazeno: 11257x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Označujete svary v FTA? Jak?
Nebo, poradíte mi prosím, jakou licenci potřebuji, abych uměla ve 3D označit všechny svary?
Děkuji

Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#3349] | Publikováno: 19.09. 2012 - 11:31
Hmm .. tak jsem zjistila, že není součástí FTA, ale licence Weld Design.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3350] | Publikováno: 19.09. 2012 - 14:40
Nestačilo by použít Search? Sice by se se svary asi nedalo nic dělat, ale na označení by to mohlo stačit.
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#3351] | Publikováno: 19.09. 2012 - 15:05
Já tam svary fyzicky v modelu nemám. Jen jsem chtěla k hranám, ve kterých se má svařovat, vložit značku svaru. - v FTA díly a ani FTA sestavy tato značka není. Je žel pouze ve Weld Designu. Mohu svar popsat textovou anotací, ale nemám tam právě tu kýženou značku svaru.
ledaže....

Nevíte jak si rozšířit množnost vkládání znaku ke kotě (poznámce) - myslím tu tabulku s průměrem a M v koužku atd ... ?
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#3357] | Publikováno: 21.09. 2012 - 15:26
:-) Tak jsem to našla.
Je nutno si v FTA vytvořit vlastní menu a do něj vložit command "Weld Feature". Otestováno a funguje :-)).
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#6023] | Publikováno: 23.11. 2016 - 17:13
Dobry den, nechcem mozno zbytocne zakladat nove tema tak skusim rozsirit toto.

V praci pouzivame 2D Componenty do vykresov na oznacenie CC, SC a IC symbolov. Su zlozene z textu a znaciek - naprilad viacuholnikov.

Daju sa tieto 2D Componenty preniest do 3D aby boli viditelne pod FTA? Presne ako pani Dana so znackou zvaru.

Dakujem za odpovede...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6027] | Publikováno: 24.11. 2016 - 09:15
Dobrý den,

myslíte použití "jakoby" výkresových detailů v FTA? No to se skoro obávám, že něco takového možné není...pokud se značky nedají definovat jinak.

V každém výkresovém standardu existují tzv. Engineering symbols, které by měly jít použít ve výkresu a teoreticky pak i v FTA. Stačilo by tedy jen rozšířit standard - čistě teoretická úvaha....

Symboly se zapisují jako text - uvede se jejich kód, ale zobrazí se značka - viz. příloha.

Přiložené obrázky:

Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#6028] | Publikováno: 24.11. 2016 - 11:18
Ano presne to myslim. Vykresove detaliy v FTA. Vieme o tom ze BMW ma na to makro. Vola sa Insert_ZV.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6030] | Publikováno: 24.11. 2016 - 13:15
Otázka je, jestli to je skutečně jenom makro, tj. používá standardní funkce CATIA, nebo RADE nadstavba (doprogramování vlastních funkcí / features). Řekl bych že možnost č.2 je správně.

Pokud to není kryté licencí, stačí používat prostředí BMW - možná by se pak do toho dalo i sáhnout a něco vlastního dotvořit, nevím jak jsou značky definované.
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#6033] | Publikováno: 24.11. 2016 - 17:13
Znacky su definovane v XMLku, teda tam som to nasiel ale je tam iba TEXT. Nie som si isty ci do XMLka mozem vlozit aj symbol.

My musime pouzivat take iste nastavenia pre Catiu (BMW). Myslim ze to nie je naviazane na nejaku specialnu licenciu. No to si este musim zistit u nas na IT.
Akurat musime v nasom Catia Launchery spustit spravne CAA - Catia Aplikaciu.
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#6795] | Publikováno: 19.03. 2020 - 12:54
Ahojte,

snažím sa dostať nové symboly cez update našeho xmlka v záložke Engineering Symbols no vôbec sa mi nedarí ich dostať do tohoto menu v FTA. Otázne je či to funguje, pretože symboly sa pridajú iba do Drafting modulu.

Má prosím Vás s tým niekto skúsenosti, ako vložiť nový symbol pre modul FTA.
Proste potrebujem prihodiť 2 nové symboly do príkazu Insert Symbol v FTA Module.
Vid. príloha.

Ďakujem za pomoc...

Přiložené obrázky:

Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#6806] | Publikováno: 12.05. 2020 - 08:52
Zdravím Vás,

takže symboly som dostal do xmlka pre drafting a funguje to aj v 3D PMI t.j. cez FTA.
Čiže viem tie symboly vkladať do 3D Modelov do PMI / Notes.
Funguje to aj pre kóty a tolerancie...

Na obrázku je ukážka symbolov v PMI / Notes. obr. Capture.

No máme jeden problém. Pri konverzii do JT súboru. Symboly pri otváraní zmyznú.
Máte s tým niekto skúsenosti?
Stačilo by aj keby ste mi poradili nejaké dobré fórum na Teamcenter Visulazation (používame 11.6 Profesional).
Myslím si, že je to tým že ten font (SYM2), v ktorom sú symboly vytvorené, VisView nepozná.
Na obr. Capture 2 je viditeľný ako je vytvorený jeden zo symbolov.

Ďakujem za pomoc...

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.