Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak udělat pzicovaný skicář makrem catvba?

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak udělat pzicovaný skicář makrem catvba? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Klouček

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.9. 2012 | Zobrazeno: 9983x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Jak udělat pzicovaný skicář makrem catvba?
Obyčejný skicář vytvořit není problém, ale jak z něj udělat pozicovaný? Děkuji za návrhy
JKL

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3313] | Publikováno: 03.09. 2012 - 10:33
Nejde ani udělat ani změnit. Možná by se dala pozicovaná skica zkopírovat a pak editovat, ale nová fakt nejde.
Peter Kovac

Poslat zprávu | Profil
[#3314] | Publikováno: 03.09. 2012 - 12:07
...je na to aj nejaky logicky dovod, preco to nejde? ono by sa to celkom hodilo niekedy...
Jiří Klouček

Poslat zprávu | Profil
[#3315] | Publikováno: 03.09. 2012 - 12:26
Uživatel odpovídá na příspěvek #3313:

Děkuji za odpověď. Že to nejde, jsem tušil, chtěl jsem to mít potvrzené i odjinud. Nějaké jiné řešení mě napadá, nemám ho zatím vyzkoušené. Nevznikne však čistě pozicovaný skicář, ale obyčejný. U něho jde změnit počátek : sketch1.SetAbsoluteAxisData PocatekNacrtu
Tento počátek pak svázat parametrem k potřebnému bodu. Až to zkusím, tak napíšu.
Nashledanou



Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3316] | Publikováno: 03.09. 2012 - 20:09
Uživatel odpovídá na příspěvek #3314:
Jediný důvod je ten, že to prostě v API není podporované, přitom by to určitě nebyl žádný problém. Jdou udělat mnohem složitější věci....
agaragar

Poslat zprávu | Profil
[#3317] | Publikováno: 03.09. 2012 - 21:09
A nie je možné nejako tieto požiadavky smerovať na DS.
Všimol som si, že DS je partnerom tohto fóra.
Mali by s tým niečo urobiť a je tu viac dotazov takých, čo proste nejdú spraviť.
To len tak na okraj :o)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3318] | Publikováno: 03.09. 2012 - 21:44
Já pracuju u jednoho z partnerů DS v ČR. S tímhle nikdo nic dělat nebude - není to chyba, je to tak prostě udělané a pokud to nebude mít zásadní vliv na funkci, závadnost dat nebo to nebude jiný závažný nedostatek, nikdo s tím nic dělat nebude.
Možná pokud by ten požadavek vznesl někdo jako DC AG, Boeing...potom možná.
agaragar

Poslat zprávu | Profil
[#3319] | Publikováno: 03.09. 2012 - 22:13
Škoda, že tu nikto teda nepracuje v Boeingu :o) to iba na odľahčenie témy.
Jiří Klouček

Poslat zprávu | Profil
[#3330] | Publikováno: 07.09. 2012 - 09:32
Tak jsem vše vyzkoušel(jak jsem zmínil v předchozím příspěvku). Pozicovaný skicář má rodiče rovinu a bod, narozdíl od slide skicáře, ten má jenom rovinu. Měl jsem nápad vytvořit formuly mezi parametry mého bodu(x,y,z) a ty pověsit na skicář. Jenže funkce:sketch1.GetAbsoluteAxisData PocatekNacrtu Nacte okamžitý stav do proměnné, a funkcí
sketch1.SetAbsoluteAxisData PocatekNacrtu tam pošlu zase jen okamžitý stav. Formuli na to neodkážu. Takže takhle to taky nejde. Nezbývá než použít místo makra PowerCopy. To funguje dobře. To co dělá pozicovaný skicář lze udělat i jednoduše skicářem slide a mělo by to jít i naprogramovat makrem. Uděláte normální skicář slide a geometrii ve skicáři nezakótujete k počátku skicáře, ale k vašemu bodu (mimo skicář)co potřebujete. Geometrie je pak živá stejně jako při použití pozicovaného skicáře, ačkoliv skicář je stále na stejném místě. I při zobrazení rodičů skicáře to je stejné jako pozicovaný skicář.
Nashledanou


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.