Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Monitor

Kompletní přehled příspěvků v tématu Monitor řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
agaragar

Poslat zprávu | Profil
Datum: 21.8. 2012 | Zobrazeno: 10147x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

Podelili by ste sa o skúsenosti používania monitorov pri práci?
Aké monitory preferujete, čo sa hlavne týka zdravotného hľadiska na šetrenie očí pri práci s počítačmi v CAD alebo vo všeobecnosti?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3232] | Publikováno: 23.08. 2012 - 20:16
Pracovní NTB 15,6" 1920x1200. Na tak velké rozlišení je malá úhlopříčka, musím koukat hodně zblízka, tj. ideální pozice NTB je když sedím na gauči a mám ho na klíně.

V kanceláři 22" LCD 1600x850, využití (čas) cca 30% CAD, 30% programovaní, zbytek palmal činnost, takže to stačí. Jinak bych si na CAD práce nechal dát alespoň 24" full HD v kombinaci s 20" na ostatní SW.
agaragar

Poslat zprávu | Profil
[#3242] | Publikováno: 24.08. 2012 - 14:05
Vďaka za príspevok.
Ostatní členovia fóra asi pracujú zatiaľ bez monitora :o).
Aspoň Vás nebolia oči, dobre robíte.
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#3243] | Publikováno: 24.08. 2012 - 14:17
2x 22" LCD zn.DELL: 1600x1200 (Catia) a 1280x1024 (ostatní) - 60Hz, občas poblikává, tak mě alespoň přinutí zamrkat. Oči občas zabolí, takže asi to není ideální.
Radek Šátka

Poslat zprávu | Profil
[#3259] | Publikováno: 25.08. 2012 - 11:48
HP 24", 1920x1200, na 95% práce to stačí, občas si ale potřebuji sáhnout pro ikonku "za roh".
Ales Ruzicka

Poslat zprávu | Profil
[#3270] | Publikováno: 28.08. 2012 - 07:32
Notebook HP 8710w 17" 1920x1200 na Catii + monitor 19" 1280x1024 na čtení a maily.
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#6379] | Publikováno: 23.11. 2017 - 11:18
Zkusím ještě k tomu tématu přidat další dotaz. Zvládá CATIA V5 i 4K rozlišení? Nemáte někdo zkušenosti s prací na 4K monitoru a grafickou kartou, která dá vyšší rozlišení. Zajímalo by mě jestli třeba na 32" či 43" monitoru mohu normálně fungovat s CATIA v 4K rozlišení?

Dále by mě ještě zajímalo, jestli CATIA nějako podporuje dotykové displeje? Zda mohu třeba na místo myši (či spacemouse) manipulovat a upravovat geometrii pomocí prstotlaku na monitor? Máte někdo zkušenost?
Líbilo by se mi třeba tvorba skicy, tažením prstu po obrazovce, s tím, že by třeba druhý prst doupřesňoval jaký typ geometrie použít. Jeden prst posun, dva prsty rotace, zoom jako na telefonech, apod.......

Pokud by bylo možno výše uvedené shlédnout u některého z místních prodejců-distributorů CATIA, tak mi prosím dejte vědět, rád bych to případně viděl na živo.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6381] | Publikováno: 23.11. 2017 - 14:32
U V5 zatím o ničem nevím, u V6 je (byl) modul, který se nazývá Natural sketch. V něm se dalo kreslit stylusem po dotykovém monitoru, kresba se pak převedla do skicáře.

U ovládání modelu tahem prstu budu spíš skeptický. Kdyby se něco takového vyvíjelo, DS by tím šel hodně proti společnosti 3DConnexion, která vyvíjí a dodává zařízení Spacemouse (/pilot / navigator), které jsou primárně určena pro pohyb s modelem (jistě, ne jen pro Catii...)

Osobně si ovládání prsty dokážu představit pro nějaké prohlížení a předvádění, ale aby se tak i modelovalo mi nepřijde úplně praktické.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.