Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Anotace ve 3D

Kompletní přehled příspěvků v tématu Anotace ve 3D řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
ZikiJM

Poslat zprávu | Profil
Datum: 31.7. 2012 | Zobrazeno: 10331x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

při tvorbě anotací ve 3D se mi zobrazuje pod textem červená vlnovka...viz priloha
...netušíte někdo, kde by mohl být "zakopán pes", případně jak se toho zbavit?
Zkoušel jsem i jiné fonty, ale vypadá to na něco jiného.
Předem děkuji za reakce.

Honza

p.s.Catia V5 R19 SP9

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3165] | Publikováno: 07.08. 2012 - 14:55
Dobrý den,

zkoušel jsem všechno možné, ale vlnovka se ne a ne objevit. Mohl byste sem poslat ten model s anotací (zazipovat a dát jako přílohu do příspěvku)
ZikiJM

Poslat zprávu | Profil
[#3168] | Publikováno: 08.08. 2012 - 09:42
Dobrý den,

děkuji předem za snahu a ochotu. Původně jsem se domníval, že problém spočívá v použitém startpartu, ale děje se to i na obecném partu, který je nově konstruován, viz příloha.

Přiložené soubory:
3d_anotace_vlnovka.zip

ZikiJM

Poslat zprávu | Profil
[#3287] | Publikováno: 30.08. 2012 - 09:37
...ještě mne napadlo, zda nejde jen o nějaké schované nastavení. Netušíte, zda jde z Catie jednoduše vyexportovat nastavení v Tools/Options? Třeba i jen náhled k porovnání.
Našel jsem kolegu, kterému to také nedělá. Stejný hardware, stejné licence...
agaragar

Poslat zprávu | Profil
[#3290] | Publikováno: 30.08. 2012 - 11:12
Nastavenia catie sú v adresári Užívateľ / Dáta Aplikacii / Dassault Systemes.... Cesta platí pre XP, pre WIN 7 je tuším inde uložené toto nastavenie, ale princíp je rovnaký.
Sem si Catia ukladá všetko to čo sa zmení v Tools / Options nastavení a po prekopírovaní na iný comp sa upravia aj nastavenia.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3295] | Publikováno: 30.08. 2012 - 11:49
Tady bych byl opatrný. Nastavení je uloženo v souborech .CATSettings a .CATPreferences, je jich poměrně dost. Můžou se lišit podle jednotlivých release a SP, takže pokud je kopírujete, je třeba ověřit, zda CATIA, kam se budou kopírovat, je stejná jako ta, odkud se kopíruje. Navíc existují tzv. lokální a serverová nastavení.

Regulérní nastavení export je přímo v okně Options, dole jsou dvě ikony - jedna pro export, druhá pro import. Export je pak ve formě CATScriptů, které provádí jednotlivá nastevení, čímž se předejde rozdílnosti verzí (některé importy se nemusí podařit, ale předejde se chybám při prostém zkopírování).
ZikiJM

Poslat zprávu | Profil
[#3300] | Publikováno: 31.08. 2012 - 09:28
Děkuji za informace.
O souborech .CATSettings a .CATPreferences jsem věděl, ale možnost exportu jsem objevil až díky Vám.
Vyřešil jsem i problém s vlnovkou u anotace - jedná se o záležitost licencí a toto se dá odstranit například v nastavení u licence FTA (3D Functional Tolerancing and Annotation)
Options/Mechanical Design/Functional Tolerancing and Annotation - záložka Display
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#3343] | Publikováno: 18.09. 2012 - 11:16
Červená vlnovka se zobrazuje, když máte zaškrtnuto, že si v FTA přejete vyznačit Nesémantické koty. Tedy ty, které jsou tvořeny mimo Tolerancing Advisor.

Ale ... například drsnosti a některé poznámky v Advisoru jsou stejně nesémantické. A Většina kót mimo Advisor je sémantických - například Framed (Basic) dimension. A Datum element dokud není připojen jako Datum Reference Frame, může před připojením s klidem být nesématický.

Používám nastavení, že mám zatrženo zobrazení nesématických - tedy podtržených červeně.
Alespoň mohu rozlišit, co schází připojit a nač se s klidem vybodnout.

A když pak prohlížím větší detaily a nebo sestavy, prostě značení vypnu v Options.



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.