Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

"Nalinkovanie" parametru z produktu do partu.

Kompletní přehled příspěvků v tématu "Nalinkovanie" parametru z produktu do partu. řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.6. 2012 | Zobrazeno: 9963x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím všetkých.Zas sa trošku bavkám v Catii a narazil som na jeden problém tak sa znovu obraciam na toto skvelé fórum. V produkte mám odmeranú určitú vzdialenosť medzi dvomi súčiastkami, a túto vzdialenosť by som potreboval "vložiť" do nového partu ako externý parameter. No nejako sa mi to nedarí uskutočniť. Dopredu Vám ďakujem za všetky nápady.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3023] | Publikováno: 24.06. 2012 - 10:33
Tohle je celkem snadné. V sestavě si vytvořte měření, kde si vyberte jen tu veličinu, kterou potřebujete. Dále si vytvořte nový parametr takového typu, aby jednotky odpovídaly měřené hodnotě. Do tohoto parametru si pomocí formula přiřaďte hodnotu měření.
Tento parametr pak stačí jednoduše zkopírovat a vložit do nového Partu pomocí PasteSpecial jako ResultWithLink. Parametr se vloží jako externí reference.

To je celé. :-)
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#3025] | Publikováno: 24.06. 2012 - 12:01
Takto to mám spravené lenže nikde neviem v strome produktu nájsť ten vytvorený parameter aby som ho mohol skopíroval. V nastaveniach v sekcii "Parameters and measure" mám zapnuté všetky funkcie Parameter Tree View. Dopredu Vám ďakujem.

Přiložené obrázky:

Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#3026] | Publikováno: 24.06. 2012 - 12:08
Uživatel odpovídá na příspěvek #3025:


Tak podarilo sa mi zobraziť ten parameter, lenže teraz keď ho skopírujem tak sa mi vôbec nedá prilepiť cez "Paste special".

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3027] | Publikováno: 24.06. 2012 - 12:54
To nevadí, tak v partu vytvořte formuli s použitím tohoto parametru v produktu. Externí reference se vytvoří automaticky.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3028] | Publikováno: 24.06. 2012 - 12:59
A ještě k tomu co děláte. Jestli potřebujete nastavit výšku pružiny podle zdvihu, tak je úplně zbytečné to dělat takhle složitě. Jednoduše si do modelu pružiny nakopírujte jako reference s linkem např. dvě roviny, každou z jedné součásti, které určují délku pružiny. Tyto roviny pak použijte na určení její délky v modelu.

Jedná se modelování v tzv. kontextu sestavy a je to běžný postup. S těmi parametry by to také šlo, ale je to zbytečně krkolomné a nepoužívá se to.
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#3029] | Publikováno: 24.06. 2012 - 13:53
Chcel som totiť simulovať stlačenie pružiny na jednoduchom vačkovom mechanizme. Lenže sa mi stále nedarí "linkúť" tú vzialenosť (skúšal som aj tými pomocnými rovinami "external references").
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3032] | Publikováno: 24.06. 2012 - 17:57
Máte to povolené v Options? Infrastructure - Part Infrastructure - General - Restrict external selection with .... musí být vypnuté.
Martin Záborský

Poslat zprávu | Profil
[#3036] | Publikováno: 25.06. 2012 - 14:02
Túto funkciu mám v options vypnutú.

http://www.imghosting.cz/view-92SnapShot.jpg

Na tomto fóre som našiel peknú simuláciu, kde je to spravené presne tak ako sa o to snažím aj ja. Posielam rar.

Přiložené soubory:
spring_simulation.zip



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.