Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

3D skica?

Kompletní přehled příspěvků v tématu 3D skica? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
prot1

Poslat zprávu | Profil
Datum: 2.6. 2012 | Zobrazeno: 10203x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,chtěl bych poprosit o radu se skicováním 3D skicy.Jelikož pracuji v SW kde není problém při kreslení (např.trajektorie drátu) změnit rovinu,tak v CATII i když sem při hledání narazil na návod,tak se s ní nějak nemůžu dohodnout.Tak bych poprosil o radu,a jestli bych hlavně musel při každé změně "osy" přeblikávat ve stromu roviny?Díky moc :)

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2969] | Publikováno: 03.06. 2012 - 20:10
V Catia obecně funkce 3D skici není, skicář vždy potřebuje svůj support (rovinu nebo rovinnou plochu). Support lze změnit, ale může být jen jeden, takže geometrie vytvořená ve skicáří bude vždy v jedné rovině.

Pokud tedy chcete skicu ve více v různých rovinách, musíte jich vytvořit více. Jistou alternativou je použití wireframe funkcí, např. Polyline (lomená čára), kterou povedete skrz předem připravené body.
prot1

Poslat zprávu | Profil
[#2971] | Publikováno: 04.06. 2012 - 18:09
Díky moc,ale i tak se musím přiznat že mi to moc nepomohlo.Jelikož první řešení mi přijde zdlouhavé(možná jen domněnka,nemám vyzkoušeno) tak sem zvolil alternativu,kdy vlastně spojím poue body.Ale i tak stále nemůžu dojít na to,jak těm bodům zadat 3 souřadnice,vždy dostane na nabídku pouze 2.Vím,že ted možná vypadám za neschopného,ale opravdu na to ne a ne přijít :)
prot1

Poslat zprávu | Profil
[#2972] | Publikováno: 04.06. 2012 - 18:20
Tak se omlouvám.Přišel sem na to,prva mě nenapadlo že tou funkcí říkáte modelování v WSD:)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2973] | Publikováno: 04.06. 2012 - 23:20
:) Někdy se nesmí hledat to samé co má konkurence, ale je lepší se podívat co Catia nabízí za možné alternativy.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.