Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Pootočený Ground

Kompletní přehled příspěvků v tématu Pootočený Ground řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
akteen

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.5. 2012 | Zobrazeno: 9664x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

možno mi bude vedieť niekto pomôcť. Mám v Catií V5 R20 vytvorenú zostavu motocykla. Dnes keď som potreboval urobiť nejaky ten render k obhajobe bc. práce zistil som, že mám nejakým zázrakom pootočenú rovinu ground, takmer okolo všetkých osí. ešte pred pár dnami keď som robil výkresy všetko bolo tak ako má. Náhľad, bokorys atď... všetko mi to ukazovalo kolmo a dnes zrazu všetko pootáčané, no niesom si vedomý, že by som s tým dačo robil. Aj kreslené to bolo všetko kolmo v rovinách. Keby sa dakto našiel kto by mi vedel pomôct bol by som rád.

Ďakujem

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2917] | Publikováno: 09.05. 2012 - 16:32
Zřejmě jste si zapomněl zafixovat hlavní Part, který měl správnou orientaci ke rovině groundu. Když si do sestavy vložíte prázdný Part, bude v bodě 0,0,0 a orientován podle souřadného systémy hlavní sestavy. Ten si nejprve zafixujte a pak podle něj zorientujte vaší sestavu. Part pak můžete smazat a zafixovat některou z vašich částí, nejlépe rám.
akteen

Poslat zprávu | Profil
[#2918] | Publikováno: 09.05. 2012 - 16:51
Ďakujem veľmi pekne, pomohlo. Presne toto som potreboval.
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2919] | Publikováno: 10.05. 2012 - 14:34
Dalši varianta
c:Translate or Rotate...
Vybrat objekt a všude napsat nuly.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2920] | Publikováno: 10.05. 2012 - 23:41
Nedával jsem sem onehdá šikovné makro MoveToNula? To pak bylo tuším bez práce....
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2921] | Publikováno: 11.05. 2012 - 12:56
Už to mam vypity
move2nula.catvbs


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.