Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vytvoření dezénu čoček na ploše- problém s nasobením (patternem)

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vytvoření dezénu čoček na ploše- problém s nasobením (patternem) řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
Datum: 26.4. 2012 | Zobrazeno: 9695x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
chtel by jsem vytvorit na plose dezen ve tvaru cocek. Průměr je 2mm a výška 0,3mm.
Pokud chci tyto čočky vynásobit do plochy cca 500*500 tak to Catie buď nezvládne a nebo při uložení napíše problém se zapisováním.
Zkoušel jsem jednu čočku násobit patternem do teto plochy - Catie nevydržela
Zkoušel jsem vytvořit plochu paternem cca 100*100 a tu poté znovy vynasobit cca 5x aby jsem dostal rozměr 500*500 - Catie to po dvou hodínách udělala ale nastal problém s uložením.
Již nevím jak tento problém vyřešit. Kdyby vás cokoliv napadlo prosím dejte vědět.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2903] | Publikováno: 26.04. 2012 - 11:59
Dobrý den,

tady je to těžké, buď to Catia zvládne nebo ne. Kdysi jsem řešil stejný problém s voštinou. Zkuste úzký proužek pomocí patternu a ten dalším patternem postupně rozšiřovat a ukládat. Uvidíte kam až se dostanete.

Tj. např nejdřív 500x50 a zvyšovat 500x100, 500x150 atd.

Obecné doporučení je mít více RAM, ale ani to nemusí pomoct.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2906] | Publikováno: 26.04. 2012 - 12:43
Vyřěšil jsem to následovně:
Vytvořil jsem si nové Body s čočkami 50x50 na desce o minimální tloušťce. Toto body jsem cca 5x zkopíroval do stromu a vždy posunul o velikost daného čtverce. Poté to již funguje..
Nicméně model mi z 50Mb narostl na 140MB. Nic jiného ale nešlo. To co jste psal jsem zkoušel a nešlo to poté uložit.

Jinak PC:
Windows 7 prof. 64bit SP1
Procesor Intel Xeon 2,4GHz
Paměť 8GB RAM

zajímavé je že větší soubory jako jsou sedačky v plochéch formy v plochách o velikosti cc 200MB otřu v celku bez problémů ale takto ,,jednoduché,, čočky nikoliv.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2907] | Publikováno: 26.04. 2012 - 21:15
Tady totiž nejde o celkovou velikost modelu, pracoval jsem i s modelem, který měl skoro 500 MB (samozřejmě plochy) a šlo to. Catie má problém s výpočtem všech brep elementů, které vznikají při operaci. Schválně si zkuste těch 5 body sečíst k sobě, uvidíte, že to zase neprojde. Pokud vám stačí, že celkový tvar je více body, tak to takhle jde vyřešit.

Tenkrát chtěl zákazník voštinu vcelku a to od určité velikosti dál nešlo.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.