Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

FORMY

Kompletní přehled příspěvků v tématu FORMY řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Slavomír Hric

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.4. 2012 | Zobrazeno: 10131x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahojte chalani chcel som sa Vás spýtať či náhodou robí niekto s formami, lebo mám problém pri zmene koeficientu zmrštenia, CATIA my ho nedokáže zmeniť a neviem prečo ak by niekto náhodou vedel. S pozdravom

Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#2864] | Publikováno: 19.04. 2012 - 12:02
No problémov môže byť mnoho. Záleží ako si postupoval. Neviem či ti niekto dokáže poradiť takto. Ja robím systemom najprv plochy a potom orežem solid. Samozrejme plocha je uz potom so zrštením. Takže na solide nie je operácia zrštenia.
Slavomír Hric

Poslat zprávu | Profil
[#2866] | Publikováno: 19.04. 2012 - 13:15
zdravím ja to robím v moduly CORE CAVITY a tam keď pridávam komponent do zostavy tak definujem zmrštenie, ale keď ho následne chcem zmeniť tak to my roby problém
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2868] | Publikováno: 19.04. 2012 - 13:35
já jsem ještě za časů konstruktéra aplikoval smrštění už na dílu, všechny plochy a bloky se pak konstruovaly na smrštěný rozměr a nemuselo se pak nic měnit.

Pro smrštění je vhodné použít fci afinity, kde lze definovat různé koeficienty pro různé směry.
Sunny

Poslat zprávu | Profil
[#2877] | Publikováno: 20.04. 2012 - 11:37
zdravím, smrštění materiálu a další atributy to byla vždy záležitost výlisku kde se volilo požadované smrštění 3D model se o to opravil a dále se použil pro konstrukci výrobkových dutin bočních jader atd.

V současné době formama nezabývám takže modul Core Cavity podrobně neznám. Tyto principy jsou ale obecně platné.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.