Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Catia pro studenty

Kompletní přehled příspěvků v tématu Catia pro studenty řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
-lukasx-

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.3. 2012 | Zobrazeno: 10323x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
podařilo se někomu stáhnout a nainstalovat studentskou verzi jenž je prezentována tady http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=49 už asi 5 dnem se snažím a stále nic tak zda by byl někdo ochotný pomoci a poradit jak to zprovoznit (pokud se někomu podařilo)
Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2711] | Publikováno: 20.03. 2012 - 11:58
S čím konkrétně máte problém? Přiznám se, že jsem studentskou verzi ještě nezkoušel, ale protože je ze strany uživatelů poměrně velký zájem, nebylo by špatné mít ověřený postup, jak to nainstalovat. Myslím, že bych se popřípadě mohl obrátit i na někoho z DS.
-lukasx-

Poslat zprávu | Profil
[#2722] | Publikováno: 21.03. 2012 - 19:21
no dříve jsem se registroval u DS kde jsem při registraci dal vše potřebné po dvou dnech jsem měl vše ověřené a statusy svítili zeleně OK teda vše proběhlo v pořádku. bohužel ale při snaze stáhnout Catii mi to hlásilo že nemám ověřovací kód a odkázalo mě to na úpravu v registraci kde jsem opět vše vyplnil co bylo potřeba ale stále nelze stáhnout.
Nyní se tam objevuje že odkaz na stažení není momentálně funkční ( už i před 14 dny tam byl podobný text s odkazem že druhý den bude už funkční kde jsem to zkoušel a výsledek je popsán výše.

nyní čekám až se odkaz zase zprovozní, ale pokud je někdo v kontaktu s DS nebylo by špatné sestrojit nějaký postup jak na to.

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2725] | Publikováno: 22.03. 2012 - 10:55
O sepsání postupu jsem přemýšlel, problém je ale trochu v tom, že web DS se poměrně často mění a i třeba pouhé odkazy na stažení 3Dxml playeru, které jsou na fóru několikrát uvedeny bývají za chvíli nefunkční. Takže se obávám, že i návod by mohl být za nějaký čas neaktuální a spíše by uživatele mátl.

Nicméně díky za popis situace, obrátím se na DS a zeptám se, co je třeba přesně udělat a kde by mohl být problém.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2750] | Publikováno: 28.03. 2012 - 20:01
Tak jsem nasměroval dotazy ohledně EDU licence na pana Ivančíka z DS a čekám až se ozve. Odpověď zveřejním jak to bude množné.
-lukasx-

Poslat zprávu | Profil
[#2751] | Publikováno: 29.03. 2012 - 16:34
tak mi dneska přišel další Email kde mám navštívit jednu stránku a požádat o licenční klíč - stránka nefunguje každopádně je vidět jistej pokrok už se mi nabízí ke koupi za 99€ nicméně i tak je to takové rozhrkané. Mám pocit jako by ty stránky každej den nevěděly na co odkazovat nicméně budu čekat na odpověď z DS čímž děkuji za pomoc
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2760] | Publikováno: 03.04. 2012 - 14:53
Tak jsem dostal odpověď přímo od DS.

V současné chvíli je v nabídce pro studenty CATIA ve verzi 5 release 20 a 21. Cena licence je 99 EUR / rok (tedy nikoliv zdarma).

Zdarma je DraftSight, SolidWorks a urcite verze Abaqusu. Další možností je balík "školních" licencí pro vysoké školy.

Příslušný článek bude aktualizován.
-lukasx-

Poslat zprávu | Profil
[#2769] | Publikováno: 03.04. 2012 - 21:47
Děkuji, k placené verzi (99€jsem se dostal) ale raději jsem počkal než bude oficiální vyjádření zda by nebyla opravdu nižší cena.

Děkuji


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.