Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zostavenie plochy z bodov

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zostavenie plochy z bodov řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Majkl

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.3. 2012 | Zobrazeno: 11497x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahojte,
mám na vás prosbu.
Existuje v Catii nejaký nástroj kde by som z "mračna" bodov dostal plochu?
Pre predstavu, prídu mi dáta nejakého naskenovaného produktu vo formáte *.stl, kde je tento produkt resp jeho tvar je reprezentovaný bodmi.
A ja mám z tohto vytvoriť plochy.
Nechcem to však robiť metódou vytvárania úsečiek a následným filetovaním.
Viete mi, prosím poradiť?
Veľmi by ste mi pomohli.
Dakujem

Joz1nko

Poslat zprávu | Profil
[#2657] | Publikováno: 05.03. 2012 - 20:32
TO by aj mňa zaujímalo ako najlepšie rekonštruovať všeobecné plochy, prípadne nejaký zaujímavý návod ak by sa dal niekde splašiť, i ked toto je tiež dosť špecifická oblasť.
Quick surface reconstruction+kombinacia s inymi modulmi v shape design...treba sa stým pohrať,
Ak formát .stl, jedná sa o export trouholnikovej siete predpokladám.
Majkl

Poslat zprávu | Profil
[#2660] | Publikováno: 06.03. 2012 - 09:08
Tak a uz vidim tie data...
Prislo to teda vo formate STL a nevyzera to ako zostavenene z bodov ale vyzera to ako plocha...ale ako keby to bolo uplacane z hliny.
Najhorsie je ze sa to neda v GSD rozbit na mensie plochy resp. dostat do takeho stavu aby som s tym nieco mohol robit.
A licencia na Quick Surface Reconstruction samozrejme nie je.
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2664] | Publikováno: 06.03. 2012 - 14:23
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#2670] | Publikováno: 07.03. 2012 - 06:54
pokud se odchylim od Catia reseni tak neco podobneho umi v Solidworksu modul ScanTo3D.
U nas ve firme se po skenu pouziva pro RE modul v Tebisu kde se potahne plochami a nasledne exportuje do Catie
komli

Poslat zprávu | Profil
[#2782] | Publikováno: 05.04. 2012 - 14:18
Zdravím,
mám rovnaký problém (plocha cez sieť stl). Vedeli by ste prosím niekto napísať (alebo EŠTE LEPŠIE poslať nejaký odkaz, pdf) návod ako sa k tomu dopracovať? Prikladám prt_sc dielca s ktorým pracujem (hore STL, dole to čo potrebujem dostať. Ďakujem :)

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2783] | Publikováno: 05.04. 2012 - 14:46
Uložte sem ten stl soubor, myslím, že tohle půjde naklikat během půl hodiny. :-) Pak se na to můžete podívat sám.
komli

Poslat zprávu | Profil
[#2784] | Publikováno: 06.04. 2012 - 11:24
Ukazoval mi to učiteľ na škole, ale nijak raz sa mi nepodarilo k tomu dopracovať :P

Přiložené soubory:
point_stage_1.zip

komli

Poslat zprávu | Profil
[#2785] | Publikováno: 06.04. 2012 - 11:25
vopred pekne ďakujem :)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2797] | Publikováno: 07.04. 2012 - 19:25
Nemáte pocit že to opět trochu přeháníte? Já nemám žádnou povinnost Vám jakkoliv pomáhat, dělám to jen z dobré vůle, tak si prosím odpusťte ty poznámky. Musíte se také trochu snažit sám, a ne čekat že to tu za Vás někdo udělá.

V příloze je plocha zhruba pokrývající sken, pro přesnější tvar si můžete pohrát se skicami a sweepy, pro úplné pokrytí je to otázka pro freestyle a tahání kontrolních bodů.

Přiložené soubory:
qsr.zip

komli

Poslat zprávu | Profil
[#2798] | Publikováno: 07.04. 2012 - 20:08
Nie, nemyslím si že to preháňam. Vôbec z toho nemám ten pocit, úprimne :). Myslím si, že ak položím otázku a z vašej strany príde ochota pomôcť mi (prišla), tak teda čakám. Ak z vašej strany ochota nie je, tak by bolo fajn a korektné napísať, aby som sa s tým potrápil sám a že je to vaše know-how (takúto odpoveď som už dostal od učiteľa), ale to by bolo trochu možno divné keďže sme v diskusii :P.

Snažím sa aj sám, za posledné 4 dni som strávil cca 15-17 hodín čistého času hľadaním na internete, scrollovaním v rôznych pdfkách a pozeraním videí, ktoré by mi pomohli vyriešiť tento problém + skúšanie a klikanie kade tade v catii.

Ospravedlňujem sa ak vám zdá, že som otravný a možno drzý.

Ďakujem za pomoc a čas, hneď idem študovať čo ste mi to poslali :)
komli

Poslat zprávu | Profil
[#2915] | Publikováno: 08.05. 2012 - 10:48
Toto je časť mojej bakalárskej práce v ktorej sa snažím o popísanie postupu tvorby plôch z .stl. Som si istý, že existujú iné spôsoby ako plochy vytvoriť a vytvoriť ich kvalitnejšie, ale na to to treba asi veľa času a skúseností.

Přiložené soubory:
tvorba_ploch_z_.stl.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2916] | Publikováno: 08.05. 2012 - 12:40
Díky za tutoriál, přesunul nakopíroval jsem ho do sekce Ke stažení.
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
[#5105] | Publikováno: 29.04. 2015 - 08:05
Ahoj,
ja mam tiez problem s tvorbou plochy z bodov. No tych bodov je ovela menej, teda nie je to mesh, ale iba meracie body co su od seba cca 20mm vzdialene. Hladam nejaky postup ako spravit z toho plochu.
Poznam zopar sposobov:
FS - vytvorit plosku za ploskou cez 3 alebo 4 body
GSD - spojit body do kriviek a krivky pospajat cez multy section surface.
Prosim o dalsie navrhy - najlepsie automaticke s nejakym generovanim :D
Viem ze plocha nebude idealna ale potom ju skusim nejako vyhladit.
Obrazok je v prilohe

Přiložené soubory:
Capture.zip



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.