Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Uložení a načtení nastavení

Kompletní přehled příspěvků v tématu Uložení a načtení nastavení řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal Nálevka

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.2. 2012 | Zobrazeno: 11380x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
chtěl bych jsem požádat o radu, jestli nevíte, jak si ULOŽÍM a zpět NAČTU nastavení Catie.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2605] | Publikováno: 07.02. 2012 - 21:45
Když si otevřete Options, ve spodní části okna jsou dvě ikony. Jedna pro export, druhá pro import nastavení. Tímto způsobem se dá uložit nastavení a načíst zpět, když např. přecházíte na vyšší release.

Jinak se dají uložit všechny soubory CATSettings a CATPreferences, kde si Catia uchovává např rozložení toolbarů a pod, a např. po nové instalaci zase nahrát zpět. Nedoporučuje se to ale dělat mezi různými verzemi, nemuselo by to pak správně fungovat.
Michal Nálevka

Poslat zprávu | Profil
[#2614] | Publikováno: 10.02. 2012 - 13:53
V příloze posílám obrázek, kde jsem zakroužkoval ty ikony které by měli být pro import a export nastavení. Zelený kroužek pro Export a červený pro Import pokud jsem dobře pochopil.

Kliknul jsem na ikonu v zeleném kroužku, zatrhl jsem "for all the tabpages" a nastavil adresář kam to chci uložit. To se mi provedlo úspěšně. Ale načíst nastavení se mi už bohužel nepovedlo, mohl bych požádat o radu prosím?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2615] | Publikováno: 10.02. 2012 - 15:15
Druhá ikona je pro reset nastavení na výchozí hodnoty (měl bych si po sobě víc číst...). Import se provede spuštěním jednotlivých skriptů, které se vytvoří po exportu (CATScripty).

Takže přes Tool-Macros si přidáte novou knihovnu typu adresář (složka, kam jste exportoval nastavení), a jeden po druhém spustíte skripty. Ručně je to trochu zdlouhavé, existují pro to další makra, která skripty spouští v dávce.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.