Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Catia V4

Kompletní přehled příspěvků v tématu Catia V4 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
martin1

Poslat zprávu | Profil
Datum: 26.1. 2012 | Zobrazeno: 10399x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli tu je někdo z pamětníků a pamatuje si práci v Catia V4? Mám totiž problém a to takový:

Navrhnul jsem plast (surface – face) a ted pořebujou pro výrobu formy 3D data. Jenže UNIX stanice v práci nemá licenci na tvorbu step. Proto si budu muset vzít soubor z V4 domů na V5 a tam udělat step. Kolega v práci mi říkal, at si z tý plochy udělám solid (plast má mít tlouštku 2mm), protože catia V5 by mohla mít problém s plochama z Catie V4. Nevěděl by někdo, jak postupovat, jak z toho ten solid ve V4 udělat?

Předem moc děkuju za JAKEKOLIV rady.

Přiložené obrázky:

Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#2573] | Publikováno: 26.01. 2012 - 20:32
Pokud me pamet neklame taky tam bylo neco jako thicksurface, pod funkci solid nebo volume.
Ploch na obr bych se nebal. Join na 0,01 a potom thicksurface. Zalezi jaka tl. pokud to je 2-3 mm projde.
j.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2574] | Publikováno: 26.01. 2012 - 20:36
Pokud to nejsou tvarově zvlášť složité plochy, neměl by být s přenesením do V5 problém. Máte-li již vytvořené všechny Face, které se nepřekrývají, stačí model otevřít ve V5, označit a zkopírovat do schránky tyto Face a vložit je pomocí PasteSpecial do V5 modelu. A pak je to otázka několika minut. Vložené plochy spojit funkcí Join do jedné uzavřené a nakonec v PartDesignu použít fci Thick Surface - a máte solid.

Druhou možností je vytvořit Volume ve V4, ale první postup je mnohem rychlejší a pohodlnější.

PS: Příště nezakládejte téma 3x, zbytečně se rozesílají maily s upozorněním. Uživatelé jsou na nové téma vždy dostatečně upozorněni.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2576] | Publikováno: 26.01. 2012 - 20:58
Děkuji za rychlou reakci. Určitě něco z toho zksuím, ještě se poradím s klukama v práci a snad to nějak vyjde.
Jo a nechtěl jsem to založit víckrát, jen se mi to hned nezobrazilo, tak sem zazmatkoval a založil to znovu. Omlouvám se.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2580] | Publikováno: 28.01. 2012 - 18:36
Dobrý večer, jen chci říct, že se mi povedlo udělat solid z plochy - pokrok:-)
Ted budu potřebovat udělat step. Chci se zeptat, jde v Catii V5 otevřít formát .model z Catie V4? Prý by mělo jít, ale tak myslím, že lidi tady o tom budou vědět víc. Půjde to případně potom uložit jako .step? Moc děkuji za rady.
Martin
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2581] | Publikováno: 29.01. 2012 - 11:17
Vždyť jsem to už psal - jde to. Catia V5 otevře V4 model ve svém prohlížeči. Tam pak zkopírujete solid a vložíte ho do prázdného V5 modelu. Pak stačí použít Save As a uložit jako step.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.