Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Problem se sestavou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Problem se sestavou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Rysak

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.1. 2012 | Zobrazeno: 10010x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
mám problém s prací v sestavách. Když chci v Partu3 extrahovat plochu z Partu2 zkopíruje se mi tam jako jako extact, který se mi po aktualizaci nepřepočítá + mrtvola (viz příloha) a tím můj model, který se skládá z více pártů, není zcela parametrický.

Nevíte kde to nastavit?


Děkuji,Jarda

Přiložené obrázky:

Slavoslav

Poslat zprávu | Profil
[#2531] | Publikováno: 08.01. 2012 - 21:46
ak tu plochu potrebujes pre kotovanie a podobne riesim to v pripade nutnosti tak, ze si dane part body na ktore sa viazem vykopirujem do modelovaneho partu ako solid s linkom, to part body nasledne skrijes a akutalizacia pekne funguje

druha vec je, ze vsetky taketo postupy kde modelujes tak, ako to chces, teda, aby boli party previazane skoncia podla mojich skusenosti pri vacsich projektoch totalnym bordelom
Rysak

Poslat zprávu | Profil
[#2532] | Publikováno: 08.01. 2012 - 21:56
Tento obrázek je jen jako demostrace problému. Jinak plochu potřebuju k tomu abych tím oříznul zase jiný solid.

V Catii kterou jsem do teď používal to šlo bez problému, ale teď mi to nejde :(

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2533] | Publikováno: 09.01. 2012 - 06:31
Tools - Options - Infrastructure - Part infrastructure - General a tam zaškrtnout Keep link with selected objects
Rysak

Poslat zprávu | Profil
[#2534] | Publikováno: 09.01. 2012 - 07:37
Super, už to chodí.Moc děkuju
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2535] | Publikováno: 09.01. 2012 - 11:58
Jak píše uživatel v příspěvku 2531, tento postup sice zachová parametričnost, při větším množství takto vytvořených linků vede k velké nepřehlednosti a nebezpečí ztráty linků. Doporučuji postup,kdy se plocha extrahuje ve zdrojovém modelu, následně se vypublikuje a v cílovém modelu se použije publikace. Zdrojovou plochu pak lze v publikaci jednoduše nahradit bez ztráty linku.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.