Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Propojení bodů v partu křivkou

Kompletní přehled příspěvků v tématu Propojení bodů v partu křivkou řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.11. 2011 | Zobrazeno: 10013x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, snažím se spojit křivkou definované body. Naivně jsem se domníval, že bude stačit aktivovat funkci křivky a označit vytvořené body. Bohužel tento příkaz nefunguje. Poradí mi někdo? Děkuji za ochotu. Bohdan

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2446] | Publikováno: 28.11. 2011 - 20:04
Pokud chcete vytvořit Spline procházecí několika body, postup, který popisujete, je naprosto v pořádku a musí fungovat. Spline je definována minimálně dvěmam kdy je v každém bodě ještě možné určit směr tangenty. Spline nesmí začínat a končit v tom samém bodě, pro vytvoření uzavřené křivky slouží příkaz Close spline.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#2449] | Publikováno: 28.11. 2011 - 20:32
Bohdan a mas na mysli v 2D alebo v 3D?
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#2452] | Publikováno: 29.11. 2011 - 08:58
Dobrý den, ve 3D. V pártu jsem do prostoru umístnil body ( točené zábradlí na schodech ). Aktivuji-li funkci křivky vůbec na body nereaguje. Aktivuji-li přímku, zobrazí se panel možností. Někde bude chybka. Prověřím ještě jednou popsané možnosti. Děkuji za reakce. Bohdan
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2453] | Publikováno: 29.11. 2011 - 10:39
Tím "vůbec na body nereaguje" myslíte že body nelze vybrat? A funkcí křivky myslíte Spline? Zkuste být trochu přesnější, pak vám můžeme lépe poradit.
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#2454] | Publikováno: 29.11. 2011 - 18:29
Dobrý den, děkuji za info už to šlape. Bohdan


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.