Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

poradie v kusovniku

Kompletní přehled příspěvků v tématu poradie v kusovniku řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Milan Husár

Poslat zprávu | Profil
Datum: 5.11. 2011 | Zobrazeno: 10068x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné zoradiť v kusovníku položky podľa čísel zaradom. Ide to tak, že poprehadzujem v zostave v strome poradie súčiastok a následne sa mi to podarí spraviť. Je aj iná možnosť ako obísť prehadzovanie súčiastok v strome zostavy? Či by sa nedalo len vo vykrese spraviť zoradenie súčiastkok podľa čísel. Ďakujem

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2372] | Publikováno: 07.11. 2011 - 00:05
Úplně přesně nechápu, na co se ptáte? Jestli tomu rozumím správně, chcete aby se vám položky v kusovníku očíslovaly podle jejich pořadí ve stromu v sestavě?

Podle mě to je úplně zbytečné, je přeci jedno, jestli je součást v sestavě první nebo druhá, když souhlasí její název s názvem v kusovníku. Nebo?
Milan Husár

Poslat zprávu | Profil
[#2373] | Publikováno: 07.11. 2011 - 09:47
Uživatel odpovídá na příspěvek #2372:

Ano je to jedno ,ale ide mi o to, že ked mi vygeneruje kusovnik tak čísla súčiastok sú poprehadzované a sú v kusovníku zoradené podľa Number takto napr.(2,13,16,7....) a ja by som potreboval mať ich pekne usporiadané v kusovníku vzostupne podľa Number(1,2,3,4...). Dokážem to spraviť v zostave keď prehádžem ich poradie a potom sa mi to premietne do výkresu ale nedá sa to len nejako obísť aby som to nemusel tak zdĺhavo robiť? Aby som ich nemusel v strome zostavy prehadzovať navzájom medzi sebou ale by som len nejako ich zoradil napr. vzostupne vo výkrese v kusovníku.
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2374] | Publikováno: 07.11. 2011 - 18:18
Já používám tohle. (další knihovny když tak dodám)

Přiložené soubory:
rozpiska.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2375] | Publikováno: 07.11. 2011 - 22:41
Mohl byste sem nahrát i ty knihovny? Samotného by mě zajímalo Vaše řešení. :-) Tohle (příloha) mi nic neukáže...

Přiložené obrázky:

karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2378] | Publikováno: 08.11. 2011 - 08:53
Tady máte celou instalaci.

Postup

1. načtení stromu
2. vybraní co bude v tabulce
3. editace tabulky přesunuti pozic
4. export do pozic nebo tabulka do sestavy
5. pojmenovaní listů

Zkoušejte všude všechny tlačítka myši

Já to používám na jednoduchý nastroje

Přiložené soubory:
rozpiska.zip



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.