Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

klávesové zkratky vs power input

Kompletní přehled příspěvků v tématu klávesové zkratky vs power input řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Komik1000

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.10. 2011 | Zobrazeno: 13684x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím a mám další dotaz:

po zjištění, že v Catii nejsou předdefinované žádné klávesové zkratky, jsem si jich pár dle zvyklostí udělal v customize. Včera to ještě chodilo, ale dnes se mi nějak záhadně aktivoval power input mode a zkratky nefungujou, píše se místo toho text do políčka vpravo dole a očekává to příkaz.

hledal jsem půl hodiny na googlu a nejsem schopnej to vypnout... prosím o pomoc

díky, Jirka

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2292] | Publikováno: 15.10. 2011 - 21:30
To políčko vpravo dole je právě pro spouštění funkcí (syntaxe je c: název příkazu), které nejsou standartně dostupné jako ikona ani v menu.
Jak vypnout pim ale nevím, možná je jen jiná kláv. zkratka.

Pokud se vám v budoucnu povede něco podobného a nebudete vědět jak se toho zbavit, krajní řešení je smazání settings a restart. Tím se Catia dostane do stavu po instalaci. Doporučuji po individualizaci settings uložit a v případě "havárie" ja pak jen nahradit, abyste nemusel všechno nastavovat znovu.
Komik1000

Poslat zprávu | Profil
[#2294] | Publikováno: 15.10. 2011 - 23:16
Srovnám se s tím jak to je, zkratky si předělám a power input se bude jistě také hodit. Trošku jsem to zkoušel a myslím, že to může být návykové :)

Díky Jirka
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2297] | Publikováno: 15.10. 2011 - 23:33
Spouštět něco přes příkaz je velmi těžkopádné, používá se to spíše při programování, kde není jiné možnost jak se k funkci dostat.
bingis83

Poslat zprávu | Profil
[#2300] | Publikováno: 18.10. 2011 - 09:27
Dobry den

Mam tiez problem s klavesovymi skratkami v Catii V5 R19. Nastavil som v Customize par klavesovych skratiek a niektore sa nechcu aktivovat. Napriklad ked pouzijem urcity znak pre skratku tak mi napise ze ho uz pouziva ina funkcia. Neviem ako tento problem odstranit lebo ked som nasiel tu konkretnu funkciu tak pri nej je klavesova skratka v sedom policku a uz nejde vymazat. V starej Catii V5 R16 to vsetko islo spravit tam som nemal problem si nastavit skratky pre funkcie a tu to dako nejde.
Dakujem za radu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2308] | Publikováno: 18.10. 2011 - 22:28
Popravdě nedokážu říct, jestli u R19 došlo v tomto k nějaké podstatné změně, ale pokud jsou některé kláv. zkratky pevně dané, nejspíš je nepůjde předefinovat.

Maximálně bych ještě vyzkoušel smazat veškerá uživatelská nastavení (soubory CATSetting, CATPreferences, samozřejmě předtím raději zálohovat). Pokud ani tohle nepomůže, tak opravdu netuším. Jinde než v Customize žádné nastavení není (v Environmentu to na 99% nebude).
Komik1000

Poslat zprávu | Profil
[#2311] | Publikováno: 19.10. 2011 - 21:03
Jen tu píšu další poznatky, kdyby se to někomu hodilo:

- Na platformě P1 není 'power input mode' - tudíž lze použít jednopísmené zkratky.
- Vlastní zkratka pro funkci, u které nelze jinak přiřadit : nutné umístit na vlastní toolbar a pak to jde.

Hurá...


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.