Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Ohnutí součásti

Kompletní přehled příspěvků v tématu Ohnutí součásti řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.9. 2011 | Zobrazeno: 10041x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zaregistroval jsem v Inventoru zajímavou funkci - "ohnout součást". Jedná se o příkaz, který vymodelovanou součást ohne podle definované tečny pod daným poloměrem a úhlem (jedná se o součást vzniklou vytažením, např. desku - nikoliv plech). Neuvědomuji si, že bych podobný příkaz znal v Catii - nebo jsem ji přehlédl? Při modelování někteých profilovaných skleněných ověsů by se mi velmi hodila!

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2257] | Publikováno: 03.10. 2011 - 23:23
V modulu FreeStyle nebo v jiném plošném existuje funkce Shape Morphing, které umí podobné věci (možná i víc). Je to ale deformace plošné geometrie, ne tělesa. Ale to by pak v principu bylo asi jedno, pokud by to splnilo účel.
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#2260] | Publikováno: 04.10. 2011 - 07:32
Díky za tip, myslel jsem si, že Catia to bude řešit spíš přes plochy. Ale bohužel FreeStyle nemám k dispozici a v základním Generative Shape Design asi nic podobného není, že?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2262] | Publikováno: 04.10. 2011 - 10:56
V GSD o ničem takovém nevím, a to jsem s něm dělal hodně dlouho.
Roman

Poslat zprávu | Profil
[#2267] | Publikováno: 05.10. 2011 - 13:39
Přesně tak, GSD nic takového nemá. Zmíněná funkce "Shape Morphing" je v modulu GSO (Generative Shape Optimizer). Kromě ní se na "ohnutí" dají použít i "Wrap Curve" nebo "Wrap Surface" (také GSO). V modulu FSO (FreeStyle Optimizer) to nejspíš půjde také funkcí "Global Deformation". A ještě v modulu SMD (SheetMetal Design) v paletce "Bends" jsou fce na ohýbání (jakoby na ohýbačce), ale nevím jestli je to použitelné i na objemový tažený profil (čerpám jen z helpu).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.