Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Texturované pohledy ve výkrese

Kompletní přehled příspěvků v tématu Texturované pohledy ve výkrese řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
Datum: 21.9. 2011 | Zobrazeno: 9829x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, zda se někomu nepodařilo nějak do výkresu nacpat barevné pohledy. Aby obsahovaly texturu stejnou jaká je v modeláři. Ve vlastnostech pohledu je možné pouze použít 3D colors, ale ta mění jenom barvu vnějších čar. Jde to v Catii nějak? Nebo se jedná o další "buy out" featuru...

Díky za tipy

Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#2215] | Publikováno: 21.09. 2011 - 13:20
už jsme na to přišel.

Dole ve vlastnostech pohledu je funkce : View generation mode- stačí tam zadat with Shading.. úplně jsem položku shading přehlédl.


Dodatek: pomocí RASTRU a shadingu se mi pohled překonvertuje z vertex modelu na bitmapu. Nejsem v ní tedy schopen kótovat, vytvářet částečné řezy, ale hlavně nejsem schopen udělat otexturovaný řez.
pokud někdo ví jak na to, uvítám rady
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2218] | Publikováno: 21.09. 2011 - 23:54
Nikdy jsem se tímhle nezabýval, ale jsou to vcelku zajímavé postřehy. Nedávno se tu řešilo, jak nejlépe udělat ISO pohled v perspektivě. A to jsem měl za to, že ve Draftingu už je "všechno objevené" :)
Pepe_CZ

Poslat zprávu | Profil
[#2219] | Publikováno: 22.09. 2011 - 08:39
Tak okótování jsem vyřešil, není nic snažšího než nejprve pohled okótovat a pak jej převést do RASTRU.

stále ale nemohu převést do RASTRU řezy..... :-/

jedině jak se to dá udělat je si v partu nějaký řez "vymodelovat" - což je pracné a navíc v sestavě je to trošičku problematičtější...

--- proč tohle vůbec chci, aneb chtěl jsem původně udělat něco jako prezentační katalog. V jiných cadech, myslím že i solidworks, takto vykreslovat umí... Inventor rozhodně.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.