Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Při přechodu z Catia v5r19 do r20 se ,,vynuluje,, nastaveni oken a pod.

Kompletní přehled příspěvků v tématu Při přechodu z Catia v5r19 do r20 se ,,vynuluje,, nastaveni oken a pod. řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.9. 2011 | Zobrazeno: 10664x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den.
Při otevření Catie v5R19 pracuji v Mech.d. Mám nastavené umístění ikon(jsou zamkle), velikost stromu a pod. Jakmile vsak otevru Catii v5R20 tak se mi nastaveni r19 resetuje a musim vse nastavovat znovu.
Mohu se zeptat kde je problém?
OS je Win 7 a PC HP z400

Díky za odpověď

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2182] | Publikováno: 15.09. 2011 - 07:11
Tipuji na společný adresář Catsettingů pro obě release, což je nepřípustné a kromě vámi uvedených potíží může být zdrojem jiných problémů a nestability. Koukněte do vlastností obou spouštěcích ikon a v kolonce Cíl si zjistěte, kde máte umístěné environmenty. Cesta k nim je za přepínačem -direnv a příslušný environment je textový soubor, jehož název je bez přípony txt za přepínačem -env. Ty textové soubory si otevřete a najdete proměnnou CATUserSettingPath, předpokládám, že je stejná u obou a končí ....\Catsettings. Tak za ten Catsettings připište třeba řetězec R19 v environmentu pro release 19 a podobně třeba R20 pro release 20. Tak rozdělíte Catsettingy do dvou adresářů, samostatně si je nakonfigurujete a nebudou se navzájem míchat.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2184] | Publikováno: 15.09. 2011 - 07:30
Uživatel odpovídá na příspěvek #2182:

Takže za tyto názvy \Catsettings mám v txt souboru připsat \CatsettingsR19 (pro R19) a \CatsettingsR20 (pro R20) ?
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2186] | Publikováno: 15.09. 2011 - 08:25
Ano, třeba. Jde o to, aby každá release měla settingy v jiném adresáři. Standardní instalace počítá pouze s jednou release na PC a vždycky založí adresář ...\Catsettings bez ohledu na release.
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2190] | Publikováno: 15.09. 2011 - 08:49
Ja mám v tom daném adresáři dva textové soubory a když jsem oba změnil aby v nich bylo .\CatsettingsR19 a 20 tak to stále nefunguje.

CATUserSettingPath=CSIDL_APPDATA\DassaultSystemes\CATSettingsR19

CATUserSettingPath=CSIDL_APPDATA\DassaultSystemes\CATSettingsR20
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2192] | Publikováno: 15.09. 2011 - 10:33
To jsme se asi nepochopili. V každém z těch environmentů (textových souborů) musí být řádek CATUserSettingPath= pouze JEDENKRÁT. V environmentu pro Catii R19 bude
CATUserSettingPath=CSIDL_APPDATA\DassaultSystemes\CATSettingsR19
a ve druhém environmentu pro Catii R20 bude
CATUserSettingPath=CSIDL_APPDATA\DassaultSystemes\CATSettingsR20
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2193] | Publikováno: 15.09. 2011 - 11:16
Ve složce CATEnv mám dva textové soubory.. jeden pro R19 druhý R20. V R19 jsem přepsal CATUserSettingPath=CSIDL_APPDATA\DassaultSystemes\CATSettings na ...\CATSettingsR19.
totéž s r20 textovým souborem..
Oba jsem takto ulozil ale stále problém přetrvává.

Přiložené obrázky:

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2194] | Publikováno: 15.09. 2011 - 13:02
Hmm zvláštní .... tak bych ještě zkontroloval oba nově vytvořené adresáře, jestli se po startu Catie plní settingy ... pak prověřil ještě jednou všechny cesty počínaje spouštěcí ikonou Catií
Roman Vlk

Poslat zprávu | Profil
[#2195] | Publikováno: 15.09. 2011 - 13:48
Přikládám soubory jak to mam v adresáři.

Přiložené soubory:
catia.zip

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2196] | Publikováno: 15.09. 2011 - 14:34
Ty environmenty se jeví být OK. Ještě bych zkontroloval, jestli se ty nově nastavené adresáře plní Catsettingy. Čili spustit R20, zavřít, spustit R19, zavřít a podívat se do adresáře .... na WXP to bylo C:\Documents and Settings\"login do windows"\Data aplikací\DassaultSystemes\, na těch sedmičkách přesně nevím asi taky v uživ. profilu a Appdata\ .... nebo tak nějak podobně. Až ty dva adresáře s catsettingy najdeš, zkontroluj jestli se oba plní soubory. Pokud ano, došel mi střelný prach. Pokud ne, je někde chyba v nastavení cest.

Samozřejmě původní nastavení Catie ještě než jsi upravil environmenty je pryč. Je nutné v obou release nastavit znovu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.