Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Fixování kompasu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Fixování kompasu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
barnabas

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.9. 2011 | Zobrazeno: 10871x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
chci se zeptat na jeden problém, nedokážu fixovat kompas k bodu-zelená barva kompasu abych mohl bodem pohybovat. Všechno delam podle videa ale mne proste kompas nechce zmenit barvu. V čem je problém. Dík za radu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2178] | Publikováno: 13.09. 2011 - 23:29
Bod vám sám o sobě neurčí orientaci kompasu, k tomu potřebujete přímku nebo rovinu (nebo odpovídající geometrii). Pokud chcete pohybovat modelem v sestavě, stačí kompas orientovat podle libovolné geometrie a pak výběrem součásti určit čím se bude pohybovat. Je-li vybraný nějaký model, bude kompas zelený, v opačném případě zůstane šedý.
barnabas

Poslat zprávu | Profil
[#2179] | Publikováno: 14.09. 2011 - 08:10
Ďakujem Vám za odpoved ale čo mám video na ňom kreslila spline krivku zo štyroch bodov a predvádzala ako pohybovať týmto bodom akýmkoľvek smerom tak uchopila kompas a priložila ho k danému bodu, ten zmenil farbu na zelenú a pohybovala bodom kde chcela a bol to samostatný bod skrátka kompas zozelenal a mne nie a nie zmeniť farbu. Aj som si myslel, že nemám niečo nadstavené (Tools---Options)ale tam som nič ohladne kompasu nenašiel. Fixovať kompas na plochu (keď som modeloval Planar Patch)som sa pokúšal už v minulosti (tiež podľa videa)ale márne, nedokázal som kompas fixovať na tuto plochu aby som ju mohol pohybovať v priestore a na videu jednoducho priložili kompas na plochu ten zmenil farbu na zelenú a patch-om pohybovali kam chceli a mne ostával šedý. Už neviem kde môžem robiť chybu a bol by som vďačný každej rade. Ďakujem
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#2180] | Publikováno: 14.09. 2011 - 11:28
Priloz sem prosim odkaz k danemu videu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2181] | Publikováno: 14.09. 2011 - 14:06
Uživatel odpovídá na příspěvek #2179:
Také je dobré se zmínit, s jakým modulem pracujete, pak můžeme lépe pochopit váš problém.
A jak už psal Kamil, bylo by možné přiložit odkaz na zmiňované video?
barnabas

Poslat zprávu | Profil
[#2197] | Publikováno: 16.09. 2011 - 11:38
barnabas

Poslat zprávu | Profil
[#2198] | Publikováno: 16.09. 2011 - 12:01
robil som to v Generative Shape Design ako na videu
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2201] | Publikováno: 16.09. 2011 - 12:50
Pokud máte bod izolovaný, tj. neparametrický, mělo by s ním jít volně pohybovat. Ještě mi napadlo, že by tato funkcionalita nebyla dostupná v nižších release (nemohu ověřit). Jaký release, popř. service pack používáte?
barnabas

Poslat zprávu | Profil
[#2206] | Publikováno: 16.09. 2011 - 16:52
používam CATIA V5R17
barnabas

Poslat zprávu | Profil
[#2207] | Publikováno: 16.09. 2011 - 17:03
neviem posudiť ci R17 je nižšia verzia a daná funkcionalita nie je prístupná v tejto verzií ale manipulácia s bodom v priestore pomocou kompasu sa mi zdá praktická vec, možno to ani nevyriešime ako je možné, že nedokážem ten kompas uchopiť na daný bod ale ďakujem Vám za ochotu pomôcť. Dá sa pomôcť aj iným spôsobom ako manipulovať bodom v priestore ale ako som spomenul pomocou kompasu sa mi to zdá veľmi praktické (najmä pri polohovaní Planar Patch-u). Ale je možné, že je problém aj v samotnej verzií Catie. Ak by niekoho ešte niečo napadlo nech mi dá vedieť. Tak zatiaľ.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.