Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Perspektiva ve 2D

Kompletní přehled příspěvků v tématu Perspektiva ve 2D řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Baloun

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.9. 2011 | Zobrazeno: 10220x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den

Existujem prosím způsob, jak vytvořit na výkrese pohled s perspektivním zobrazením?
I když mám ve 3D zapnuto perspektivní zobrazení ve 2D se vytvoří pohled s promítáním paralelním. Jde mi v podstatě o informativní "ISO pohled", ale pro lepší názornost v něm potřebuji perspektivu.
Díky předem za reakce.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2159] | Publikováno: 01.09. 2011 - 23:04
Úplně jistý si nejsem, ale myslím že tohle nejde. Kdyby vám nevadilo, že pohled nebude asociativní, zkusil bych zapnout perspektivu ve 3D, obarvit model na bílo, vypnout stínování a úplně jednoduše model vyfotit (Capture). No a obrázek potom "natvrdo" vložit do výkresu.
Jan Baloun

Poslat zprávu | Profil
[#2160] | Publikováno: 02.09. 2011 - 06:50
Děkuji za odpověď - tohle jsem si myslel.
Vložení obrázku funguje, jenom je znatelně jiný než generované pohledy.
Ještě jeden postřeh - při vkládání obrázků do různých prezentací s výhodou využívám "schránku" přímo v nástroji Capture. Při vkládání obrázku do výkresu musí být tento předem fyzicky uložen na disk, pomocí "schránky" to nefunguje.
karel koupelna

Poslat zprávu | Profil
[#2162] | Publikováno: 05.09. 2011 - 14:03
Mozna pomuze tohle
http://www.gtwiki.org/mwiki/index.php?title=Generating_Perspective_Views_in_Drafting


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.