Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

problém s pohybem, rotací a zoomem pomocí myší

Kompletní přehled příspěvků v tématu problém s pohybem, rotací a zoomem pomocí myší řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
kroco

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.7. 2011 | Zobrazeno: 10927x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,
při stisku tlačítek na myši podle návodu mi nejde ani pan, ani rotation, ani zoom. Lze toto nějak aktivovat? Nebo je zde jiný problém? Děkuji za odpověď.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2106] | Publikováno: 24.07. 2011 - 21:10
Zajímavé, s tímhle problémem jsem se ještě nesetkal. Pokud máte standartní myš, měl by pohyb fungovat.

Mění se kurzor myši po stisku kombinace tlačítek nebo se neděje vůbec nic? Vyzkoušejte také funkce pro pohyb s modelem v menu View (Zoom, Pan, Rotate). Po spuštění funkce se požadovaný pohyb provádí pouze levým tlačítkem a jen jednorázově. Pokud by se ani potom nic nedělo, zkusil bych jinou (úplně obyčejnou) myš. Jako poslední pokus bych zkusil přeinstalovat Catii, ale tím to podle mě nebude. Ale i tak - jaký release / service pack / hotfix máte nainstalovaný?
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2107] | Publikováno: 25.07. 2011 - 06:27
To může být problém neaktivního prostředního tlačítka. Koukněte do ovládacího programu pro myš, jestli je prostřednímu tlačítku resp. kolečku přiřazena funkce Middle button. Nebo jestli to nejde, obslužný program odinstalovat - například Mouse suite od Dellu není možné ke korektní spolupráci s Catií donutit.
kroco

Poslat zprávu | Profil
[#2112] | Publikováno: 26.07. 2011 - 11:46
Že mě to nenapadlo dříve, já hlupák. CaTLama měl jste pravdu, prostřední tlačítko jsem měl nastavené jako zoom namísto middle button. Již vše běží jak má, mnohokrát děkuji za pomoc i Janu Cinertovi.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.