Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hromadné přeukládání souborů pomocí macra

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hromadné přeukládání souborů pomocí macra řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
palkouba

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.6. 2011 | Zobrazeno: 10103x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, řeším jeden problém a potřeboval bych pomoc. Jde nějakým způsobem pomocí macra nebo jiného příkazu hromadně přeukládat soubory ať už jde o .CATPart nebo .CATDrawing? Jde mi o to, že mám shodně pojmenovaný model a výkres např. 16_1815xxx. Kdy "16" je číslo pořízení nástroje. "1815" samotné číslo nástroje. "xxx" číslo pozice v sestavě. A teď bych potřeboval všechny jednotlivé soubory sestavy přeuložit jako další pořízení tedy na 17_1815xxx. Šlo by nějak vytvořit macro a vše hromadně přeuložit? Děkuji za odpovědi moc by mě to mou práci ulehčilo.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2036] | Publikováno: 03.06. 2011 - 20:33
Samozřejmě to jde udělat vytvořením makra. Pokud vám jde jen o to, nahradit první dvojčíslí číslem o jedničku vyšším, pak to není problém. Dokonce by se soubory ani nemusely ručně otevírat, stačilo by Catii říct, kde jsou uložené a makro by se postaralo o zbytek, tedy přeuložení pod novým názvem.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.