Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Power - copy - pocet instanci

Kompletní přehled příspěvků v tématu Power - copy - pocet instanci řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Radim

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.4. 2011 | Zobrazeno: 9970x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
mám jednu takovou otázku, rád bych se vyhnul použití Makra a hledam způsob jak mít možnost při spuštění Power-copy ovlivnit počet instanci. Příklad - mám křivku a chci definovat kolikrát se ma geometrie na ni objevit.
Křivku si rozdelim na určitý počet dílu, který ji zadám, při zadavání 5,6 nebo třeba 78, to vše jde, ale jak donutím, aby ty body na křivce sloužily jako středový bod danné geometrie a aby ta sama geometrie se zobrazila přesně v tom počtu, který jsem zadal?

Další otázka je na téma hlašení chyb při zadávání Power-copy. Protože pomocí této funce zadávám i parametry, které v budoucnu můzu měnit hlasí mi neustale chybu a já musim vždy odkliknout OK. Dá se toto někde nastavit, nebo spise vypnout?

děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1871] | Publikováno: 19.04. 2011 - 20:00
Dobrý den,

pokusím se odpovědět, ale nejprve se zeptám proč se bráníte makru?

1. Pokud bude křivka rovinná, šlo by v power copy použít user pattern a jako vstup použít třeba skicu s daným počtem bodů.

2. Geometrie se vytvoří tak, jak je zadaná. Pokud chcete střed v daném bodě, musíte ji i tak vytvořit.

3. Pokud se při vkládání objevuje chyba, je power copy ne úplně správně vytvořené. Někdy se ale objevuje hlášení, že vytvářené feature budou vloženy do defaultního setu (to je právě případ parametrů). Vypnout hlášení asi nelze.
Radim

Poslat zprávu | Profil
[#1876] | Publikováno: 21.04. 2011 - 11:59
Dobrý den,

K makru je to asi tak, že si ho sám nenapísu a na to, aby ho někdo pro mě vytvořil nemám peníze :(

1. Co se týka patternu, je podmínka, měnit libovolnou instanci bez návaznosti na ostatní a to na 3D křivce.

2. Tak to mám vytvořeno, jen nevím jak to nakopírovat v tom počtu na ta místa na křivce.

3. to je škoda, že to nejde :(
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1881] | Publikováno: 22.04. 2011 - 08:53
Pokud je to prostorová křivka, pattern tu nebude nic platný.

Co se týče makra, podívejte se sem http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=14, tohle makro řeší podobný problém. Apropo, makro potřebujete v práci nebo jen tak, pro vás?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.