Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Změna souřadného systému v modelu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Změna souřadného systému v modelu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.4. 2011 | Zobrazeno: 11769x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, chtěl bych se dotázat, jakým způsobem mohu změnit polohu modelu, aniž bych změnil souřadný systém. Děkuji. Bohdan

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1828] | Publikováno: 12.04. 2011 - 20:06
Zmenit polohu modelu? Voci comu? Ak nie k pociatku alebo inemu modelu ak ste v zostave.
Alebo ako si to myslel?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1829] | Publikováno: 12.04. 2011 - 22:22
Správná poznámka. Potřebujete změnit polohu nějaké geometrie vůči souřadnému systému (počátku) modelu?
Nejjednodušší způsob je posunout geometrií pomocí kompasu. Pokud je model parametrický, musí se geometrie vázat nejlépe k jedné feature (ideálně bod, se kterým lze pohnout) a tím se posune i veškerá návazná geometrie. Mrtvá geometrie jde posunovat bez omezení.
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#1830] | Publikováno: 13.04. 2011 - 09:43
Dobrý den, možná se špatně vyjadřuji, ale potřeboval bych pro technika 3D měrny otočit model vůči souřadnému systému tak, aby se SS nezměnil ( při otočení dílu o 180 st ). Děkuji za případné info. Bohdan
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1831] | Publikováno: 13.04. 2011 - 09:59
To asi Catia nedovoli lebo vsetko co si do teraz nakreslil vychadza zo SS.
Ale islo by to oklamat cez Asembly design. Tak ze si tam vlozis prazdny Part (SS) a potom model. A potom s nim mozes tocit ako keby okolo svojho pociatku.
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#1835] | Publikováno: 13.04. 2011 - 10:35
Kamil:
Děkuji. Jen by mě ještě zajímalo k čemu slouží funkce Axis System Definition ( Part ) Domníval jsem se, že je určena právě k tomu. Děkuji za info.
Bohdan
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1836] | Publikováno: 13.04. 2011 - 10:56
Toto som o tom nasiel:

Přiložené obrázky:

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1837] | Publikováno: 13.04. 2011 - 10:56
a tu je pokracovanie...

Toto prosim zmazat...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1838] | Publikováno: 13.04. 2011 - 10:57
a tu je pokracovanie...

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1839] | Publikováno: 13.04. 2011 - 16:38
Souřadný systém modelu nemůžete změnit. To co tu Kamil píše, je vytvoření osového kříže. Ten ale vůbec nemusí se souřadným systémem korespondovat.
Se změnou polohy v sestavě bych si také nebyl tak jistý, poloha geometrie v modelu se tím nezmění.
Zkuste použít funkci rotate, tím parametrický (i mrtvý) model otočíte naprosto spolehlivě a velice rychle.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1840] | Publikováno: 13.04. 2011 - 17:16
Ja som mu len ukazal co je to Axis system definition.
Tiez sa mi zda ze suradnicovy system menit nemoze.
Ale stale nechapem o co vlastne Bohdanovi ide? Chce len volne otocit Partom v priestore okolo nejakeho umeleho suradnicoveho systemu? A preco to tak vlastne chce robit?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1846] | Publikováno: 13.04. 2011 - 22:42
Uživatel odpovídá na příspěvek #1840:
No mě také není úplně jasné, o co Bohdanovi jde.
Já to chápu tak, že potřebuje otočit veškerou geometrii v rámci partu - a to lze.
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#1853] | Publikováno: 14.04. 2011 - 16:18
Dobrý den, reaguji jen na dotaz o co jde a přeposílám vyjádření svého kolegy z 3D měrny:
Je to potřeba k vytvoření lokálního souřadného systému na díle jakožto podskupinu globálního souřadného systému celé sestavy. Děkuji za reakce na můj dotaz. Určitě se zase brzy ozvu. Je to skvělá věc, takto pokecat o problémech, na které spousta dalších zná odpověď. Bohdan
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1856] | Publikováno: 14.04. 2011 - 19:08
No a vyřešil jste to nějak? Jestli to mám brát jako uzavřené téma nebo jestli potřebujete ještě popostrčit?
Dušan Haruska

Poslat zprávu | Profil
[#2606] | Publikováno: 08.02. 2012 - 00:16
Uživatel odpovídá na příspěvek #1830:


no podla mna ten jeho problem vyriesi funkcia rotate,vid priloha,ale uz to je asi pase,ale taak nevadi,tema nebola zatvorena...

Přiložené soubory:
srdce.zip



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.