Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Osy ve výkrese

Kompletní přehled příspěvků v tématu Osy ve výkrese řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
novtomy

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.4. 2011 | Zobrazeno: 10703x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, mám problém s přidáním os ve výkrese pokud je chci přidat přes axis line tak mě to nenechá (- protože jde o hrany válce). Pokud použiji line, tak nejde přivazbit symetricky mezi potřebné čáry... ta jedna vodorovná čára je přes line ale nejde zavazbit symetricky... Stejný problém je u všech výkresů. Aktivovaný mám vždy ten správný...

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1822] | Publikováno: 08.04. 2011 - 20:14
Použijte funkci Axis line and center line (poslední ikona v panelu pro vytvoření os). Naklikněte obě strany průmětu drážky. Vytvoři se osa drážky a osy profilu. Ty pak klidně smažte.

Přiložené obrázky:

novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#1825] | Publikováno: 09.04. 2011 - 14:08
Tak tohle mě vůbec nenapadlo, děkuji
A pokud mohu, tak bych měl ještě jeden dotaz: jak udělat osu - středovou značku kružnice, tak aby měla jen "3 ramena" nebo jak to nazvat... V obrázku je to vidět - potřebuji aby tam nebyla ta část osy co jde přes kóty, ale nevím jak a to.

Ještě by mě zajímalo, jak vypnu to, že mi při posouvání textového pole nebo textu na odkazové čáře skáče po nějaké vzdálensti - funkci snap to point mám samozřejmě vypnutou.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1827] | Publikováno: 09.04. 2011 - 14:32
Opět velmi jednoduše.

Pokud potřebujete zkrátit jednu stranu osy, klikněte na ní, aby se označila, pak chyťte její konec (malý čtvereček) a se stisknutým CTRL táhněte. Bude se zmenšovat jen jeden konec a ne celý kříž.

Posun text. pole bez "skákání" se řeší uplně stejně, jen je při posunu třeba podržet SHIFT.

Tyto vychytávky se stiskem SHIFT, ALT nebo CTRL ale běžně fungují i v jiných běžných programech, třeba v MS Office a tak. Stačí se nebát to vyzkoušet, protože jinak na to nepřijdete a budete se jen trápit.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.