Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jazykové nastavení Catie

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jazykové nastavení Catie řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 22.3. 2011 | Zobrazeno: 11167x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
věděl by někdo, jak jednoduše a rychle zjistit lokalizaci Catie? Zkoušel jsem hledat v SettingsControllers ale tam to není.
Zatím to dělám tak, že např. u Partu porovnávám název roviny XY (v EN xy plane, v DE xy-Ebene atd.)
Další možností je porovnat text ve statusbaru, ale tam je zase problém, pokud je kurzor na nějakým objektem.

Kolben

Poslat zprávu | Profil
[#1737] | Publikováno: 22.03. 2011 - 14:08
Nevim, jestli Te chapu dobre, ale melo by to byt tools/customize/user interface langue.
Jestli jsem to spatne pochopil, tak to smaz :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1738] | Publikováno: 22.03. 2011 - 14:14
Asi jsem zapomněl dodat, že to potřebuji zjistit v makru. Ono totiž to, co je napsané pro EN lokalizaci nemusí nutně fungovat třeba v DE lok. Buď se musí psát specifické verze nebo to na nějak z Catie vytáhnout. Proto se pídím po spolehlivé možnosti jak to zjistit.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1755] | Publikováno: 25.03. 2011 - 19:29
Language = CATIA.SystemService.Environ("V5_LANG")
Blby je, ze proměnná "V5_LANG" musí být zavedená při spuštění catie, když není tak nic.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1756] | Publikováno: 26.03. 2011 - 13:17
Díky moc.
Apropo, kde jste na to přišel? Já projel spousty cizích fór a všude se píše, že tohle se zjistit nedá.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1759] | Publikováno: 26.03. 2011 - 14:02
Ve skriptu na tvoření rámečku VW. Jak uz jsem psal, nemusi vsude fungovat..V konfiguračním souboru Catia se nemusi vyskytovat a Catii to neva. Nespolehal bych se na to..
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1761] | Publikováno: 26.03. 2011 - 14:27
Jo, pochopil jsem. Trochu nechápu, proč to neudělali nějak normálně, zvlášť když na tom záleží správný chod maker. V makru pak stačí použít třeba hledání (Selection.Search) a už to přestává fungovat.
Pro anglickou lokalizaci je search dotaz třeba "color=Green, sel", pro německou ale "farbe=grün, aus" - prostě šílenost.
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1763] | Publikováno: 26.03. 2011 - 15:07
Nedotažených je mnoho věcí, třeba nedostupnost některých funkcí v CAA, řešení přes command je pak krkolomné. Druhý paradox, některé fce v CAA beží bez licence i když ji normálně potřebují. A bude toho víc.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1765] | Publikováno: 26.03. 2011 - 15:44
Mluvíte mi z duše. Třeba taková věc jako pozicovaná skica nebo alespoň základní fce pro práci se stromem.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.