Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

tvorba polotovaru

Kompletní přehled příspěvků v tématu tvorba polotovaru řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Milanek007

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.3. 2011 | Zobrazeno: 10545x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Předem se omlouvám za tak hloupou otázku, ale na Catii se učím sám a zasekl jsem se u problému, že nevím jak vytvořit polotovar a zároveň aby mi nezmizel navržený díl. Vždy po přidání nového tělesa mi hned zmizí. Postupuji podle knihy "Navrhování a výroba s pomocí CA.. technologií" a tohle se mi nějak nedaří.

rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#1716] | Publikováno: 19.03. 2011 - 08:48
urcite by bylo lepsi poslat obrazek nebo primo model/sestavu.
Podle tveho popisu ale predpokladam ze pracujes v ramci jednoho dilu.

Polotovar pro obrabeni se da vytvaret bud v sestave nebo v ramci dilu.
Pokud delas v ramci dilu tak je nutne polotovar kreslit v novem tele/body

Ale ja v Catii uz nekolik let neobrabim tak te snad nemystifikuju:)
Takhle to bylo v dobe kdy jsem v catii obrabel...
Milanek007

Poslat zprávu | Profil
[#1718] | Publikováno: 19.03. 2011 - 14:19
Uživatel odpovídá na příspěvek #1716:

Díky za odpověď. Ano dělám v rámci jednoho dílu, ale v okamžiku kdy přidám nové body abych vytvořil polotovar, tak se mi schová ten navržený díl a neni vidět ani když u polotovaru změním transparentnost dílu. Přikládám obrázek na kterém je vidět nakreslená myš, ale jakmile přidám "body2", tak mi ta myš zmizí. Já potřebuji aby byla vidět a já mohl okolo ní nakreslit ten polotovar. Určitě je chyba jen ve mě, ale nevim si s tím rady.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1719] | Publikováno: 19.03. 2011 - 14:42
Je to tím, že geometrii vytváříte v Body a máte zapnutý přepínač Only current Body. Přepínače jsou vlastně dva (ikonky na obrázku):
  • Only curent Body: vidíte jen Body, které je nastavené jako In Work Object (prostě to, ve kterém zrovna jste). Vše ostatní se skryje
  • Only current operated solid: pokud jste aktivní na některé operaci v solidu, vidíte je ty operace, které jsou v pořadí za. Ostatní Body a Sety jsou vidět.


Hlavně nedoporučuju vytvářet plochy přímo do Body - na to se v knížce trochu zapomnělo. Plochy, body, křivky a roviny vytvářejte v geometrických setech, Body požívejte na solidy.
Navíc máte zapnutý Hybrid design, jinak by vám to ani pod Body uložit nešlo. Vřele doporučuji vypnout (v Options - Part Infrastructure).

Přiložené obrázky:

Milanek007

Poslat zprávu | Profil
[#1720] | Publikováno: 19.03. 2011 - 16:20
Uživatel odpovídá na příspěvek #1719:

Díky! Na to bych nepřišel, už se s tím trápím dva týdny.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.