Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Získání feature pro Mirror a Symmetry

Kompletní přehled příspěvků v tématu Získání feature pro Mirror a Symmetry řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 11.3. 2011 | Zobrazeno: 10390x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Už nějakou chvíli se snažím příjít na to, jak zjistit, jaký vstup (feature) byl použitý u funkcí Mirror a Symmetry (Part Design).
U Mirror je vlastnost MirroringObject, u Symmetry zase HybridShape, ale místo feature, která byla použita, je ve vlastnosti samotný objekt? Neřešil tohle někdo z vás?

Př: Pro zrcadlení jsem použil Pad, takže v Mirror.MirroringObjekt by měl být právě onen Pad, ale vrací se Mirror.

Třeba u Patternu je vlastnost ItemToCopy a funguje to perfektně, tak nevím pro to nejde i tady.

Dalibor Cee

Poslat zprávu | Profil
[#1703] | Publikováno: 14.03. 2011 - 11:18

Vztupní feature u funkce Mirror lze dle mého názoru objevit na

Mirror.Parent.item2 , u funkce Symmetry to je podobné.

D.C.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1705] | Publikováno: 14.03. 2011 - 21:20
Zkoušel jste to? Z Mirror.Parent získám Shapes, a u těch žádné Item2 není. Nebo jsem to špatně pochopil?
Já to obešel tak, že procházím všechny Shape v Body kde je Mirror a porovnávám, je-li Shape onen Mirror. Pokud ho nejdu, beru jako vstup pro Mirror Shape s indexem o jedničku menším než má Mirror.
Dalibor Cee

Poslat zprávu | Profil
[#1707] | Publikováno: 15.03. 2011 - 09:25

Ono to je vlastně totéž. Shapes v body se zrcadlením jsou ty moje Parent v objektu
Mirror.
S tím že by to mělo být Item 2 to jsem nedomyslel , to samozřejmě platí pouze pokud mám první Shape v body a následně zrcadlím.

D.C.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1709] | Publikováno: 15.03. 2011 - 12:38
To je práve ono, můžu si jenom myslet, že objekt pro Mirror je předchozí Shape. Ta vlastnost v Mirror prostě nefunguje tak jak má, tak se to musí takhle obcházet.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.