Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Převod Boolean na Real

Kompletní přehled příspěvků v tématu Převod Boolean na Real řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 2.2. 2011 | Zobrazeno: 10505x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím všechny,

potřeboval bych do parametru typu length zapsat buď jednu nebo druhou hodnotu v závislosti na jiném parametru typu boolean.

Podmínka jde sice napsat jako Law, ale ten zas jako vstup podporuje jenom typ Real. Samozřejmě by se dala Použít Rule, na tu ale bohužel nemáme licence. Další možností je místo boolean použít Real (0-false, 1-true), to se mi zrovna nehodí.

Nevěděl by někdo jak tohle jednoduše obelstít?

Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1596] | Publikováno: 02.02. 2011 - 11:03
Dobrý den,
já tam většinou řesim takto:
Relations\Rozmery_Profilu_4HR.1 ->Evaluate(abs(`External Parameters\Rozmer profilu hlavniho ramu` )*1000) 

Používám funkci abs()*1000, která mi ten parametr převede na real a musí se to vynásobit *1000.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1597] | Publikováno: 02.02. 2011 - 11:43
Já ale vycházím z true/false, takže abs stejně nefunguje.

Jednoduše potřebuju tohle:

vodící element: ANO --> šířka drážky = 184mm
vodící element: NE --> šířka drážky = 100mm

v Law tedy mám:

If (ve == true){

sirka = 184
}
Else{
sirka = 100
}


ale nelze to použít.

Zatím to dělám obráceně, tj. z šířky drážky určuju hodnotu vodícího elementu, ale chtěl bych to naopak.
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1599] | Publikováno: 02.02. 2011 - 13:46
Taky jsem tuhle řešil to stejný problém akorát jsem měl výchozí string, kde si měl konstruktér vybrat ze tří možností, nakonec jsem to vzdal a místo stringu jsem tam dal Real a navolil jsem hodnoty 1,2,3...
Ještě mě teda napadlo, že pokud ten rozměr používáte ve skice, tak můžete zakotovat obě koty do skici a řídit jejich deaktivaci podle hodnoty par. boolean...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1600] | Publikováno: 02.02. 2011 - 14:09
No vida, to by se asi dalo.

A k tomu stringu, to jsem už jednou vymýšlel a jde to. Podmínka je, že v názvu možnosti musí nějaké číslo být, např velikosti:
1_malé
2_střední
3_velké
4_...

převod na real se pak řeší vybráním podřetezce s požadovanou délkou do dalšího parametru a ten už lze použít v Law. Myslím, že je to v některém tématu.

Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1601] | Publikováno: 02.02. 2011 - 14:14
Jo to je dobrý, celkem jednoduchý. :)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.