Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hodnota reakce v pevnostní analýze

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hodnota reakce v pevnostní analýze řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
cvancik

Poslat zprávu | Profil
Datum: 18.12. 2010 | Zobrazeno: 10745x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím Vás přátelé,
chtěl bych Vás požádat, jestli někdo nevíte jak získat hodnotu reakce ve statické pevnostní analýze. Řeším školní úlohu, kde v určitém místě součásti jsem odebral jeden stupeň volnosti, tzn. v místě vznikla silová reakce v ose y. Hodnotu této rekce potřebuji znát. Poradí mi někdo prosím?

cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1483] | Publikováno: 19.12. 2010 - 20:25
Ahoj, zkusil jsem namodelovat případ vetknutí tyče do zdi a zjistit reakce ve vetknutí. Ve static analysis jsem nadefinoval způsob uchycení tyče (vetknutí) a tyč zatížil na jejím konci silou 1000 N. Pak jsem určil, kde chci zjistit reakce. Ve stromě jsem si rozklik Static Case, a na položce Sensors jsem zmáčkl pravým myšítkem. Dále jsem zvolil Create Resultant Sensor a následně Reaction Sensor. Vyskočí okno, ve kterém jsem klikl na Entity a následně na vazbu v modelu, kde chci zjistit reakci. Zvolil jsem dva senzory-na horní a na spodní straně tyče. Pak jsem spustil výpočet a po výpočtu jsem si nechal vyjet zprávu o výpočtu-Generate Report. V reportu úplně dole se zobrazily hledané hodnoty...

Přiložené obrázky:

cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1484] | Publikováno: 19.12. 2010 - 20:26
přidám i obrázek z reportu...Snad to pomohlo :)

Přiložené obrázky:

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1486] | Publikováno: 20.12. 2010 - 09:46
Cube_biker, to rameno a tu ucko v ktorom to drzi najskor skladas v assembly a potom sa v analizach dokladaju najake vazby (tusim tri ak ich tam spravne vidim).
A pomohli by aj rozmery tych dielov. Aby som si to mohol namodelovat.
cvancik

Poslat zprávu | Profil
[#1487] | Publikováno: 20.12. 2010 - 10:11
Perfektní! Mockrát děkuji za radu.
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1488] | Publikováno: 20.12. 2010 - 19:15
to Kamil: přesně tak, nejdřív se v assembly sestaví díly a nadefinují se vazby (např. styk dvou ploch) a pak ve static analysis po kliknutí na značku vazby stačí zvolit typ vazby (např. pevnostní spoj nebo pouze dotyk apod.). Rozměry si nepamatuju, dělal jsem to podle oka a pak hned smazal :) (Tyč byla asi 100x100mm a dlouhá asi 1000mm, účko i tyč byla z oceli).
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1489] | Publikováno: 20.12. 2010 - 19:38
Okej dik a este mi nieje jasne nastavenie toho OCTREE. Vies mi o tom nieco povedat prosim.
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1490] | Publikováno: 20.12. 2010 - 23:25
jestli máš na mysli "octree tetrahedron mesher" apod. tak to jsem nikdy neřešil a ani přesně nevím, co s tim. Ale asi tím můžeš nadefinovat vlastnosti pro daný případ analýzy, tj. pro nosníky (beam) pro plošné analýzy a pro prostorová tělesa...s tím ti bohužel neporadím.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1491] | Publikováno: 21.12. 2010 - 06:32
No s toho co som skusal mam pocit ze to sluzi k nastaveniu tej vnutornej trojrozmernej sietky priamok a bodov podla ktorych to vlastne pocita. Ale neviem preco su tam dva tie parametre? Ked na nieco prides tak prosim napis?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.